Sierpień 30 2016 04:31:29
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Dokumenty do pobrania
· Formularz kontaktowy
· Kontakt

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Powitanie
Witamy w Centrum Informacji Zawodowej!

Centrum Informacji Zawodowej to specjalistyczna poradnia, która zajmuje się poradnictwem szkolnym i zawodowym. Wyspecjalizowana kadra doradców zawodowych, psychologów i pedagogów zapewnia profesjonalną pomoc w aktywnym planowaniu przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Jeśli zastanawiasz się jak dobrze wybrać szkołę i zawód to dobrze trafiłeś.
Na tej stronie dowiesz się:
- co to jest poradnictwo zawodowe
- dlaczego warto umówić się na badanie indywidualne
- z jakich naszych usług możesz skorzystać na terenie swojej szkoły
- zbadasz swoje predyspozycje zawodowe
- dowiesz się więcej o szkołach, zawodach, kierunkach kształcenia.


     Zapraszamy !
rok szkolny 2016/2017- kalendarz
Dokładnie dziesięć miesięcy, co do dnia, będzie trwać rok szkolny 2016/2017. Tak zaplanowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. W następnym roku szkolnym uczniowie tradycyjnie pójdą do szkoły 1 września, ale na rozdanie świadectw będą musieli poczekać, aż do 30 czerwca. To będzie najdłuższy rok szkolny w ostatnich latach.

Zazwyczaj uczniowie zaczynali wakacje już w czerwcu.

Grudniowa przerwa świąteczna rozpocznie się w piątek 23 grudnia. Po Nowym Roku uczniowie wrócą do szkoły 2 stycznia. Ferie zimowe w naszym województwie przypadną na okres od 23 stycznia do 5 lutego. Podobnie sytuacja będzie wyglądać w województwie warmińsko-mazurskim.

Wolne dni związane z katolickimi świętami Wielkiej Nocy, w 2017 roku uczniowie będą mieli od 13 do 18 kwietnia.co siedzi w głowie rekrutera? czyli do's and don'ts w szukaniu pracy

Zastanawiasz się czasem, co siedzi w głowie rekrutera, który przeprowadza z Tobą rozmowę kwalifikacyjną? Pewnie dałbyś wiele, żeby wiedzieć, o czym myśli. Już nie musisz. Zobacz najskrytsze tajemnice managerów i specjalistów ds. rekrutacji: jakie pytania lubią zadawać, co cenią u kandydatów, a jakie błędy dyskwalifikują aplikującego.

Pytania, które usłyszysz na rozmowie kwalifikacyjnej: ...

Zawody przyszłości - jaka profesja zapewni Ci dobrą pracę za kilka lat?

Jakie kwalifikacje zawodowe wzmacniać w obliczu dynamicznie zachodzących zmian gospodarczych? Identyfikacja najbardziej pożądanych na rynku umiejętności i zawodów jest w praktyce możliwa tylko dzięki określeniu kierunków rozwoju poszczególnych branż. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przeprowadziła badania typu foresight prognozujące trendy na rynku pracy. Dzięki projektowi można przewidzieć, jakie kompetencje pracowników będą ważne w przyszłości oraz jakie profesje mogą się pojawić na rynku pracy. Jacy specjaliści będą potrzebni za kilka lat?

stosunki międzynarodowe...co to jest?

Studia w zakresie stosunków międzynarodowych nie są nowością na polskim rynku uczelnianym. Kierunek ten ma bogate tradycje, dlatego badania naukowe realizowane przez uczonych w dziedzinie relacji między różnymi pomiotami życia międzynarodowego należą do bardzo zaawansowanych i wartościowych. Czy można traktować te studia jak "międzynarodową" wersję politologii? Raczej nie, ponieważ stosunki międzynarodowe uznane są za odrębną dyscyplinę naukową, posługują się właściwą dla nich warstwą teoretyczną i metodologią badań. Studia umożliwiają zdobycie umiejętności rozumienia międzynarodowych relacji, które kształtują się między państwami, organizacjami międzynarodowymi oraz regionami, w zglobalizowanym świecie. Zapraszamy do dalszej lektury, by dowiedzieć się nieco więcej o przebiegu studiów, sylwetce absolwenta i możliwości kandydowania na Stosunki międzynarodowe...

praca za granicą- tych błędów unikaj!
Wakacje "za pasem'. To fantastyczny okres nie tylko na wypoczynek. Wielu z Was myśli o pracy wakacyjnej, często za granicą. To świetny pomysł na zarobienie, ale też na poznanie nowych ludzi, innych kultur i podszlifowanie języka. Same plusy! Wwzystko to jednak trzeba zrobić tak, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Poniżej znajdziesz listę nieuczciwych praktyk stosowanych chętnie przez pracodawców i pośredników oraz błędów popełnianych często przez wyjeżdżających do pracy za granice...

kariera sportowa...i co dalej?

Wielu z Was myśli poważnie o kerierze sportowej. Ważne, aby tak pokierować swoim życiem, aby oprócz treningów, startów, zawodów wygospodarować czas na naukę konkretnego zawodu. Dlaczego? Wielokrotnie wszyscy mieliśmy okazję przeczytać informacje o kolejnych sportowcach, którzy po zakończeniu kariery nie umieli odnaleźć się w pozasportowej rzeczywistości. Emocje opadały, blask fleszy zaczynał blednąć, a z konta szybko znikały zarobione w czasie bycia gwiazdą duże pieniądze. Ci, którzy wtedy nie zatroszczyli się o swoją przyszłość, bo brakowało im odpowiedniego doradztwa np. inwestycyjnego, prawnego, zawodowego musieli nagle przyzwyczaić się do innego stylu życia i znaleźć nowe źródło utrzymania...

nabór do policji
Często pytacie jak zostać policjantem. Oto zatem, na przykładzie jednego z województw pokażemy Wam jak wygląda procedura rekrutacji do policji.

filozof na rynku pracy
Kompetencje nabywane przez studentów filozofii są, wbrew częstej opinii, konkurencyjne na rynku pracy. Studia filozoficzne bowiem uczą myśleć, co według tych co odnieśli sukces w biznesie, stanowi klucz do kariery.
Już od lat nie ulega wątpliwości, że studia w zakresie biznesu, finansów, marketingu, ekonomii czy informatyki zapewniają nabycie praktycznych umiejętności, umożliwiających stosunkowo szybkie i łatwe znalezienie pracy. Na drugim biegunie znajdują się studia humanistyczne, które często uznawane są za studia nie dające perspektyw na rynku pracy. Najczęściej wymienianym kierunkiem nie dającym dużych szans na znalezienie pracy jest filozofia.
Tymczasem perspektywy absolwentów kierunków humanistycznych na rynku pracy są – wbrew powszechnej opinii – bardzo rozległe. Jak podaje portal rynekpracy.pl, przed absolwentem tych kierunków stoi wiele możliwych do wybrania ścieżek kariery zawodowej. Absolwenci, którzy łączą studia filozoficzne z innym, traktują je jako wszechstronną bazę. Do wybieranych przez filozofów ścieżek rozwoju należą nie tylko etyka, prawo i dziennikarstwo, ale również medycyna, biznes czy polityka.
zawód: aktor- zderzenie z rzeczywistością

Podczas zajęć grupowych oraz na spotkaniach indywidualnych wielu z Was wyraża chęć zostania aktorem. To niezwykle kusząca perspektywa. Sława, flesze, wygodne życie, podróże, można by mnożyć plusy bycia aktorem. Ale...no właśnie, jest też druga, dość mroczna strona tego zawodu.

Wydawać by się mogło, że życie młodego aktora jest jak los wygrany na loterii. Jeśli uda ci się dostać do szkoły aktorskiej, oznacza to, że pokonałeś kilkadziesiąt osób. Niektórzy już wtedy czują smak sławy, inni chcą tworzyć sztukę wielkiego kalibru.

Nie chodzi jednak wcale o gwiazdy z pierwszych stron gazet. W końcu każdego roku szkoły teatralne w Polsce kończy około setka ludzi gotowych do wykonywania zawodu aktora. Czy pasja i zapał pozostają, pomimo piętrzących się przeszkód? I przede wszystkim – gdzie ci wszyscy młodzi i zdolni są?

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadgimnazjalnych 2015
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Charakterystyki zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadgimnazjalne
· Wykaz szkół i placówek
· Informacja o rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych
· Wybierz studia
· Archiwum
Co dalej po gimnazjum?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
SYSTEM DORADZTWA
- Konferencja 25.09.2015r.
- Warsztaty 28.09.2015r.
- Zasady tworzenia WSDZ
- Materiały po spotkaniu z doradcami zawodowymi - 15.12.2015 r.
- Przykłady dobrych praktyk
- Szkolenie 26.04.2016r.
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,493,239 Unikalnych wizyt