Październik 26 2016 07:09:25
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Dokumenty do pobrania
· Formularz kontaktowy
· Kontakt

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Powitanie
Witamy w Centrum Informacji Zawodowej!

Centrum Informacji Zawodowej to specjalistyczna poradnia, która zajmuje się poradnictwem szkolnym i zawodowym. Wyspecjalizowana kadra doradców zawodowych, psychologów i pedagogów zapewnia profesjonalną pomoc w aktywnym planowaniu przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Jeśli zastanawiasz się jak dobrze wybrać szkołę i zawód to dobrze trafiłeś.
Na tej stronie dowiesz się:
- co to jest poradnictwo zawodowe
- dlaczego warto umówić się na badanie indywidualne
- z jakich naszych usług możesz skorzystać na terenie swojej szkoły
- zbadasz swoje predyspozycje zawodowe
- dowiesz się więcej o szkołach, zawodach, kierunkach kształcenia.


     Zapraszamy !
Studia stacjonarne,niestacjonarne. Czym się różnią? Które wybrać?

Studia stacjonarne czy studia niestacjonarne? Wielu przyszłych studentów zastanawia się, który tryb studiowania wybrać, i który przyniesie im więcej korzyści. Jak wyglądają studia stacjonarne, a jak studia niestacjonarne? Na które lepiej się zdecydować?

Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych 2016

W dniach 22.11.2016- 25.11.2016 w Częstochowie w ramach odbędzie się Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych.

Od lat impreza ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów gimnazjów, z myślą o których jest organizowana...

wyniki matury 2016

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła sprawozdanie  z tegorocznej matury. Do egzaminu ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej egzaminu maturalnego w maju i czerwcu 2016 przystąpiło 259 398 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej w sierpniu przystąpiło 45 903 absolwentów. Były to osoby, które w maju/czerwcu przystąpiły do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej i nie zdały egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej.

Tegoroczni absolwenci – 34 613 osób – stanowili 75 proc. wszystkich zdających egzamin w sesji poprawkowej.

https://www.cke.edu.pl/egzamin-maturalny/egzamin-w-nowej-formule/wyniki/sprawozdanie-z-egzaminu-maturalnego-2016/

Nowy kierunek na AJD w Częstochowie!
Dziś coś z "naszego podwórka". Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie od 1 sierpnia 2016 r. uruchomiła nowy kierunek studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym - rachunkowość i podatki.

Kierunek ten prowadzi Wydział Filologiczno-Historyczny AJD. Są to studia o profilu praktycznym – stacjonarne i niestacjonarne. Studiując na kierunku rachunkowość i podatki, studenci mają zagwarantowane praktyki, które odbywają się dwa razy w tygodniu w dobrych biurach rachunkowych w Częstochowie i okolicach. Po studiach mozna zdobyć zawód księgowego.
rok szkolny 2016/2017- kalendarz
Dokładnie dziesięć miesięcy, co do dnia, będzie trwać rok szkolny 2016/2017. Tak zaplanowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. W następnym roku szkolnym uczniowie tradycyjnie pójdą do szkoły 1 września, ale na rozdanie świadectw będą musieli poczekać, aż do 30 czerwca. To będzie najdłuższy rok szkolny w ostatnich latach.

Zazwyczaj uczniowie zaczynali wakacje już w czerwcu.

Grudniowa przerwa świąteczna rozpocznie się w piątek 23 grudnia. Po Nowym Roku uczniowie wrócą do szkoły 2 stycznia. Ferie zimowe w naszym województwie przypadną na okres od 23 stycznia do 5 lutego. Podobnie sytuacja będzie wyglądać w województwie warmińsko-mazurskim.

Wolne dni związane z katolickimi świętami Wielkiej Nocy, w 2017 roku uczniowie będą mieli od 13 do 18 kwietnia.co siedzi w głowie rekrutera? czyli do's and don'ts w szukaniu pracy

Zastanawiasz się czasem, co siedzi w głowie rekrutera, który przeprowadza z Tobą rozmowę kwalifikacyjną? Pewnie dałbyś wiele, żeby wiedzieć, o czym myśli. Już nie musisz. Zobacz najskrytsze tajemnice managerów i specjalistów ds. rekrutacji: jakie pytania lubią zadawać, co cenią u kandydatów, a jakie błędy dyskwalifikują aplikującego.

Pytania, które usłyszysz na rozmowie kwalifikacyjnej: ...

Zawody przyszłości - jaka profesja zapewni Ci dobrą pracę za kilka lat?

Jakie kwalifikacje zawodowe wzmacniać w obliczu dynamicznie zachodzących zmian gospodarczych? Identyfikacja najbardziej pożądanych na rynku umiejętności i zawodów jest w praktyce możliwa tylko dzięki określeniu kierunków rozwoju poszczególnych branż. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przeprowadziła badania typu foresight prognozujące trendy na rynku pracy. Dzięki projektowi można przewidzieć, jakie kompetencje pracowników będą ważne w przyszłości oraz jakie profesje mogą się pojawić na rynku pracy. Jacy specjaliści będą potrzebni za kilka lat?

stosunki międzynarodowe...co to jest?

Studia w zakresie stosunków międzynarodowych nie są nowością na polskim rynku uczelnianym. Kierunek ten ma bogate tradycje, dlatego badania naukowe realizowane przez uczonych w dziedzinie relacji między różnymi pomiotami życia międzynarodowego należą do bardzo zaawansowanych i wartościowych. Czy można traktować te studia jak "międzynarodową" wersję politologii? Raczej nie, ponieważ stosunki międzynarodowe uznane są za odrębną dyscyplinę naukową, posługują się właściwą dla nich warstwą teoretyczną i metodologią badań. Studia umożliwiają zdobycie umiejętności rozumienia międzynarodowych relacji, które kształtują się między państwami, organizacjami międzynarodowymi oraz regionami, w zglobalizowanym świecie. Zapraszamy do dalszej lektury, by dowiedzieć się nieco więcej o przebiegu studiów, sylwetce absolwenta i możliwości kandydowania na Stosunki międzynarodowe...

praca za granicą- tych błędów unikaj!
Wakacje "za pasem'. To fantastyczny okres nie tylko na wypoczynek. Wielu z Was myśli o pracy wakacyjnej, często za granicą. To świetny pomysł na zarobienie, ale też na poznanie nowych ludzi, innych kultur i podszlifowanie języka. Same plusy! Wwzystko to jednak trzeba zrobić tak, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Poniżej znajdziesz listę nieuczciwych praktyk stosowanych chętnie przez pracodawców i pośredników oraz błędów popełnianych często przez wyjeżdżających do pracy za granice...

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadgimnazjalnych 2016
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Charakterystyki zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadgimnazjalne
· Wykaz szkół i placówek
· Informacja o rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych
· Wybierz studia
· Archiwum
Co dalej po gimnazjum?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
SYSTEM DORADZTWA
- Konferencja 25.09.2015r.
- Warsztaty 28.09.2015r.
- Zasady tworzenia WSDZ
- Materiały po spotkaniu z doradcami zawodowymi - 15.12.2015 r.
- Przykłady dobrych praktyk
- Szkolenie 26.04.2016r.
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 3.09 1,579,805 Unikalnych wizyt