Październik 21 2014 10:24:07
Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Oferta
· Badania i opinie
· Testy
· Formularz kontaktowy
· Kontakt

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Powitanie
Witamy w Centrum Informacji Zawodowej!

Centrum Informacji Zawodowej to specjalistyczna poradnia, która zajmuje się poradnictwem szkolnym i zawodowym. Wyspecjalizowana kadra doradców zawodowych, psychologów i pedagogów zapewnia profesjonalną pomoc w aktywnym planowaniu przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Jeśli zastanawiasz się jak dobrze wybrać szkołę i zawód to dobrze trafiłeś.
Na tej stronie dowiesz się:
- co to jest poradnictwo zawodowe
- dlaczego warto umówić się na badanie indywidualne
- z jakich naszych usług możesz skorzystać na terenie swojej szkoły
- zbadasz swoje predyspozycje zawodowe
- dowiesz się więcej o szkołach, zawodach, kierunkach kształcenia.


     Zapraszamy !
mobilny informator dla maturzystów!

Drodzy Maturzyści!

 Już jest dostępna nowa edycja Mobilnego Informatora dla Maturzystów!
To wszystkie studia w jednym palcu :) ...

egzaminy 2015-terminy!

Drodzy Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych!

Sprawdzian dla szóstoklasistów odbędzie 1 kwietnia, egzamin gimnazjalny - w dniach 21-23 kwietnia, matury rozpoczną się 4 maja - Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła terminy przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych w roku szkolnym 2014/2015.

matura 2015

Drodzy Uczniowie!

Tegoroczni maturzyści są pierwszym rocznikiem, który zdawać będzie nowy egzamin maturalny; od tego  roku wchodzą  bowiem zmiany. Najważniejsze z nich to odejście od prezentacji na egzaminie ustnym z polskiego oraz obowiązkowy egzamin pisemnego z tzw. przedmiotu do wyboru.

rekrutacja na studia 2014- statystyki

Tegoroczna rekrutacja nie została jeszcze zakończona, więc nie wszędzie są dostępne oficjalne podsumowania. Jednak większość uczelni zapewnia, że oblegane są te same kierunki, co w zeszłym roku, a statystyki będą wyglądać mniej więcej podobnie. Aktualnie na wielu kierunkach przewidywana jest jeszcze rekrutacja wrześniowa, na innych wciąż trwa okres składania dokumentów, potwierdzających przyjęcie kandydata. Dlatego nie zawsze znamy najnowsze, precyzyjne liczby. Ale na pewno znamy tendencje.

wolne miejsca na uczelniach wyższch!!!

Uwaga Maturzyści!

Klikając w poniższy link można dowiedzieć się, na jakich uczelniach wyższch i na jakich kierunkach zostały jeszcze wolne miejsca.

Przewodnik kandydata, czyli wszystko co powinniście wiedzieć o rekrutacji na studia

Drodzy Maturzyści!

Odebraliście świadectwa maturalne i znacie już wyniki. Czas przystąpić do rekrutacji. Aby pomóc Wam rozeznać się w tajnikach tego procesu, przygotowaliśmy specjalny przewodnik po rekrutacji na studia, w którym staramy się udzielić odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wiele pytań sformułowanych jest następująco: "Jakie przedmioty zdawać, by dostać się na pedagogikę?" lub "Mam zamiar zdawać angielski- rozsz., polski - podst., matematykę - podst. i geografię - rozsz.: czy to wystarczy aby się dostać na finanse i rachunkowość?". Na tak zadane pytania ani my, ani też przedstawiciele uczelni bądź osoby, które mają już za sobą rekrutację, nie potrafimy niestety odpowiedzieć. Jak zadawać pytania dotyczące rekrutacji i gdzie szukać na nie odpowiedzi? Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami.

bezpiecznie za granicą!

Drodzy Uczniowie!

W okresie wakacyjnym wielu z Was wyjeżdża za granicę do pracy. Jest to wspaniała okazja, aby zdobyć doświadczenie zawodowe, podszkolić znajomość języka obcego, poznać inne kultury. Plusy takich wyjazdów można mnożyć. Należy pamiętać jednak o niebezpieczeństwach, na które możecie być narażeni. Od lat Fundacja La Strada walczy z pracą przymusową i handlem ludźmi.
W szczególnej sytuacji są dziewczyny/kobiety, które oprócz nieuczciwych pracodawców narażone są na porwania, zmuszane do prostytucji itp. 
Zachęcamy do przeczytania poniższych wskazówek, aby ustrzec się od różnych zagrożeń.
Przed wyjazdem...

2014-2020 znikają kierunki zamawiane!

Drodzy Uczniowie!

Nowy program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na lata 2014-2020, który zastąpi kierunki zamawiane, będzie stawiał na kompetencje zawodowe, interpersonalne i analityczne studentów. 17 czerwca ruszył jego pilotaż, na który ministerstwo nauki przeznaczy 50 mln zł. W całej nowej perspektywie finansowej na Program Rozwoju Kompetencji ministerstwo chce wydać 1,2 mld zł

ranking szkół wyższych 2014!

Drodzy Uczniowie!

Przed podjęciem decyzji dotyczącej kariery zawodowej/wyboru kierunku studiów warto zasięgnąć informacji co do poziomu nauczania na konkretnych uczelniach wyższych.
 W czasach, w których coraz częściej stawia się pytanie: czy warto studiować?, a nawet mówi się, że studiowanie to strata czasu, my podkreślamy z całą mocą: wykształcenie to klucz do lepszej przyszłości. I konsekwentnie wskazujemy tych, którzy kształcą na najwyższym poziomie, przygotowują swoich absolwentów do pracy i życia w zmieniającym się świecie.

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadgimnazjalnych 2014
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadgimnazjalne
· Wykaz szkół i placówek
· Archiwum
Co dalej po gimnazjum?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Kierunki zamawiane
Dla Rodziców
· Zmiany w szkolnictwie i kryteria rekrutacji
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
Dokumenty do pobrania
· Zaświadczenia dla ucznia
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.06 1,309,879 Unikalnych wizyt