Lipiec 02 2015 18:04:26
Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Formularz kontaktowy
· Kontakt

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Powitanie
Witamy w Centrum Informacji Zawodowej!

Centrum Informacji Zawodowej to specjalistyczna poradnia, która zajmuje się poradnictwem szkolnym i zawodowym. Wyspecjalizowana kadra doradców zawodowych, psychologów i pedagogów zapewnia profesjonalną pomoc w aktywnym planowaniu przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Jeśli zastanawiasz się jak dobrze wybrać szkołę i zawód to dobrze trafiłeś.
Na tej stronie dowiesz się:
- co to jest poradnictwo zawodowe
- dlaczego warto umówić się na badanie indywidualne
- z jakich naszych usług możesz skorzystać na terenie swojej szkoły
- zbadasz swoje predyspozycje zawodowe
- dowiesz się więcej o szkołach, zawodach, kierunkach kształcenia.


     Zapraszamy !
uwaga, idzie Drop'pin!
Wydaje się, że na dzisiejszym rynku pracy młode osoby pragnące rozpocząć karierę zawodową muszą stawić czoła wielu trudnościom. Brak doświadczenia i umiejętności związanych z pracą w połączeniu z niewielką ilością odpowiednich możliwości, aby nabyć te umiejętności, to jedynie kilka przeszkód, jakie stoją przed europejską młodzieżą. Młode osoby potrzebują wsparcia w przechodzeniu trudnego etapu między ukończeniem szkoły lub uczelni a rozpoczęciem kariery zawodowej, aby mogły jak najpełniej wykorzystać ten okres swego życia...
Program Rozwoju Kompetencji zamiast kierunków zamawianych!
Minister nauki Lena Kolarska-Bobińska oficjalnie ogłosiła wprowadzenie nowego Programu Rozwoju Kompetencji, który ma zwiększyć szanse absolwentów na rynku pracy. Projekt ma zastąpić realizowany we wcześniejszych latach program kierunków zamawianych.
Program kierunków zamawianych realizowany był przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego od roku akademickiego 2009/2010. Wzięło w nim udział 86 uczelni, na których studia podjęło 87 tys. studentów. Najlepsi mogli liczyć na otrzymanie nawet tysiąca złotych w ramach resortowego stypendium...
bezpieczne wakacje
Wakacyjny wyjazd?TAK!!!

Nic tak nie poszerza horyzontów jak obcowanie z inną kulturą. Nic tak nie pomaga w uczniu się języków obcych jak możliwość "żywej" konwersacji. Czas wakacji można również wykorzystać jako okres podreperowania domowego budżetu, a wyjazd za granicę sprawi, że to podreperowywanie będzie jeszcze ciekawsze. Przebywając za granicą, oprócz niewątpliwych korzyści z tego płynących możemy być narażeni na pewne niebezpieczeństwa. Jak ich uniknąć?...
au pair
Szybkimi krokami nadchodzą wakacje. Jest to świetny okres na wypoczynek, ale również na zdobycie doświadczenia zawodowego. Nie bez znaczenia jest również możliwość zdobycia funduszy. Świetną okazją do zarobkowania a także do podszkolenia znajomości języka obcego jest wyjazd za granicę. Nieocenione są w takim przypadku możliwości obcowania z inną kulturą.
Jednym z zawodów, które dają nam takie możliwości jest au pair. Należy jednak spełnić kilka warunków, a wtedy można pracować we Włoszech, Francji, Niemczech czy USA.
doświadczenie zawodowe- co warto wpisać w CV
Wprawdzie w CV wciąż eksponuje się wyższe wykształcenie, ale szefowie firm nie ukrywają, że waga zebranych doświadczeń zawodowych jest dla nich daleko większa. Jakie doświadczenie jednak może mieć absolwent tuż po szkole?
O czym pisać w CV ?...
Gdzie szukać pracy w wakacje?

Uczniowie i studenci chętnie zarobkują w wakacje. Wybierają nie tylko pracę w gastronomii, roznoszenie ulotek czy zajęcia przy akcjach promocyjnych. Studenci mogą również starać się o posadę na zastępstwo na czas urlopu stałego pracownika.

Uczelnie, po których można zarobić najwięcej
W bieżącym roku do egzaminu maturalnego przystępuje około 311 tys. maturzystów. Większość z nich staje przed wyborem uczelni, na której będą kontynuować edukację. Decyzja podejmowana jest z uwzględnieniem przede wszystkim zainteresowań przyszłych studentów oraz posiadanych umiejętności. Często również dalsza edukacja oraz kariera zawodowa planowana jest w oparciu o przyszłe zarobki. Rodzaj uczelni, jak również miejsce jej ukończenia, są ważnymi determinantami wysokości wynagrodzenia.
rozmowa kwalifikacyjna na odległość? dlaczego nie!
Skype, Google Hangouts czy Netop Live Guide – coraz częściej te internetowe kanały komunikacji stają się dla osób poszukujących pracy miejscem służącym przekonaniu pracodawców, że osoby te idealnie pasują do oferty pracy. Również rozmowy kwalifikacyjne przez telefon stają się coraz popularniejsze.
rekrutacja na wesoło?... a może nie do końca... :)
Czasami trudno uwierzyć, że można tak podchodzić niefrasobliwie do spotkania z pośrednikiem pracy i tak sabotować swój sukces. I jakie okazy wśród niedoszłych  pracowników się trafiają :-) To tak, jaby być największym wrogiem samego siebie:)
Jasne jest, że nie są z nas takie anioły, jak się prezentujemy w CV. Pudrujemy zmarszczki i pryszczyki na naszej osobowości  i prezentujemy uśmiechniętą profesjonalnie twarz osobnika idealnie wprost stworzonego do objęcia wakującego stanowiska. Ale niektórzy wierzą w szczerość i to im na dobre nie wychodzi.
Oto kilka typów osobników niezatrudnialnych:...
Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadgimnazjalnych 2014
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadgimnazjalne
· Wykaz szkół i placówek
· Archiwum
Co dalej po gimnazjum?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 694,510 Unikalnych wizyt