Grudzień 05 2016 17:00:47
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Dokumenty do pobrania
· Formularz kontaktowy
· Kontakt

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Powitanie
Witamy w Centrum Informacji Zawodowej!

Centrum Informacji Zawodowej to specjalistyczna poradnia, która zajmuje się poradnictwem szkolnym i zawodowym. Wyspecjalizowana kadra doradców zawodowych, psychologów i pedagogów zapewnia profesjonalną pomoc w aktywnym planowaniu przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Jeśli zastanawiasz się jak dobrze wybrać szkołę i zawód to dobrze trafiłeś.
Na tej stronie dowiesz się:
- co to jest poradnictwo zawodowe
- dlaczego warto umówić się na badanie indywidualne
- z jakich naszych usług możesz skorzystać na terenie swojej szkoły
- zbadasz swoje predyspozycje zawodowe
- dowiesz się więcej o szkołach, zawodach, kierunkach kształcenia.


     Zapraszamy !
Bloger.

Kiedyś byli porównywani do programistów oraz no-lifeów. Dziś są trendy  i cool. Pokazują się zawsze i wszędzie. Kiedyś piszący o zerwaniu z chłopakiem, dodając do tego serduszka. Dziś profesjonalnie tworzą content, aby się na nim wybić. I zarobić. Kiedyś siedzący tylko i wyłącznie w domu, podpisujący się pseudonimami. Dziś ich zdjęcia są na pierwszych stronach blogów, a oni sami jak najczęściej pokazują się “w realu”. Blogerzy. O zmianie podejścia do życia. O zmianie tego, jak są postrzegani.

Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych
W Częstochowskim Parku Przemysłowym, ul. Wały Dwernickiego 117/121 odbywa się Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych 22.11.2016 r. - 23.11.2016 r. - Branża Usług Osobistych

24.11.2016 r. - Branża Mechaniczna, Elektryczno-elektroniczna, IT, Lotnicza, Kształtowanie
środowiska

Trendsetter- kto to jest?

Spotkałeś się pewnie z określeniem trendsetter i zastanawiałeś się, kim on może być? Choć trendsetter wyrywa się sztywnej definicji, należy najprościej stwierdzić, że jest on żywą reklamą. W tym tekście powiemy ci, kim jest trendsetter i na czym polega jego praca. Damy ci też odpowiedź, czym trendsetter różni się od influencera i coolhuntera.

Trendsetter - każdy może nim zostać!...

zawód: tester gier komputerowych.

Dla osób pasjonujących się grami komputerowymi posada testera gier może jawić się jako praca marzeń. Połączenie własnych zainteresowań ze sposobem na zarabianie pieniędzy jest bardzo pociągającą perspektywą. Rzeczywistość jest jednak inna, a praca testera gier wcale nie jest tak przyjemna i beztroska, jak mogłoby się wydawać.

Firmy zajmujące się tworzeniem gier komputerowych siłą rzeczy muszą korzystać z usług testerów, którzy dokładnie przeanalizują każdy produkt pod kątem występujących błędów. Do zadań kogoś takiego należy zarówno wynajdywanie błędów w oprogramowaniu, jak i błędów logicznych oraz funkcjonalnych. Oznacza to długie godziny spędzone nad każdym tytułem w poszukiwaniu tzw. bugów, które można wskazać w bazie danych wraz ze wszystkimi informacjami na ich temat. Firmy zatrudniające testerów nie zawsze wymagają wykształcenia informatycznego, ale bardzo ważna jest znajomość języków obcych, głównie angielskiego. Ponadto należy znać rynek gier i być dobrze zorientowanym w ukazujących się na nim nowościach.

Na czym polega ta praca?...

Studia stacjonarne,niestacjonarne. Czym się różnią? Które wybrać?

Studia stacjonarne czy studia niestacjonarne? Wielu przyszłych studentów zastanawia się, który tryb studiowania wybrać, i który przyniesie im więcej korzyści. Jak wyglądają studia stacjonarne, a jak studia niestacjonarne? Na które lepiej się zdecydować?

Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych 2016

W dniach 22.11.2016- 25.11.2016 w Częstochowie odbędzie się Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych.

Od lat impreza ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów gimnazjów, z myślą o których jest organizowana...

wyniki matury 2016

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła sprawozdanie  z tegorocznej matury. Do egzaminu ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej egzaminu maturalnego w maju i czerwcu 2016 przystąpiło 259 398 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej w sierpniu przystąpiło 45 903 absolwentów. Były to osoby, które w maju/czerwcu przystąpiły do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej i nie zdały egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej.

Tegoroczni absolwenci – 34 613 osób – stanowili 75 proc. wszystkich zdających egzamin w sesji poprawkowej.

https://www.cke.edu.pl/egzamin-maturalny/egzamin-w-nowej-formule/wyniki/sprawozdanie-z-egzaminu-maturalnego-2016/

Nowy kierunek na AJD w Częstochowie!
Dziś coś z "naszego podwórka". Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie od 1 sierpnia 2016 r. uruchomiła nowy kierunek studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym - rachunkowość i podatki.

Kierunek ten prowadzi Wydział Filologiczno-Historyczny AJD. Są to studia o profilu praktycznym – stacjonarne i niestacjonarne. Studiując na kierunku rachunkowość i podatki, studenci mają zagwarantowane praktyki, które odbywają się dwa razy w tygodniu w dobrych biurach rachunkowych w Częstochowie i okolicach. Po studiach mozna zdobyć zawód księgowego.
rok szkolny 2016/2017- kalendarz
Dokładnie dziesięć miesięcy, co do dnia, będzie trwać rok szkolny 2016/2017. Tak zaplanowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. W następnym roku szkolnym uczniowie tradycyjnie pójdą do szkoły 1 września, ale na rozdanie świadectw będą musieli poczekać, aż do 30 czerwca. To będzie najdłuższy rok szkolny w ostatnich latach.

Zazwyczaj uczniowie zaczynali wakacje już w czerwcu.

Grudniowa przerwa świąteczna rozpocznie się w piątek 23 grudnia. Po Nowym Roku uczniowie wrócą do szkoły 2 stycznia. Ferie zimowe w naszym województwie przypadną na okres od 23 stycznia do 5 lutego. Podobnie sytuacja będzie wyglądać w województwie warmińsko-mazurskim.

Wolne dni związane z katolickimi świętami Wielkiej Nocy, w 2017 roku uczniowie będą mieli od 13 do 18 kwietnia.Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadgimnazjalnych 2016
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Charakterystyki zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadgimnazjalne
· Wykaz szkół i placówek
· Informacja o rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych
· Wybierz studia
· Archiwum
Co dalej po gimnazjum?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
SYSTEM DORADZTWA
- Konferencja 25.09.2015r.
- Warsztaty 28.09.2015r.
- Zasady tworzenia WSDZ
- Materiały po spotkaniu z doradcami zawodowymi - 15.12.2015 r.
- Przykłady dobrych praktyk
- Szkolenie 26.04.2016r.
- Wokół Przyszłości Zawodowej uczniów - enauczanie
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.34 1,655,339 Unikalnych wizyt