Listopad 01 2014 02:16:38
Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Oferta
· Badania i opinie
· Testy
· Formularz kontaktowy
· Kontakt

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Powitanie
Witamy w Centrum Informacji Zawodowej!

Centrum Informacji Zawodowej to specjalistyczna poradnia, która zajmuje się poradnictwem szkolnym i zawodowym. Wyspecjalizowana kadra doradców zawodowych, psychologów i pedagogów zapewnia profesjonalną pomoc w aktywnym planowaniu przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Jeśli zastanawiasz się jak dobrze wybrać szkołę i zawód to dobrze trafiłeś.
Na tej stronie dowiesz się:
- co to jest poradnictwo zawodowe
- dlaczego warto umówić się na badanie indywidualne
- z jakich naszych usług możesz skorzystać na terenie swojej szkoły
- zbadasz swoje predyspozycje zawodowe
- dowiesz się więcej o szkołach, zawodach, kierunkach kształcenia.


     Zapraszamy !
autoprezentacja w procesie rekrutacji


Drodzy Uczniowie!

Czas szybko mija i ani się obejrzycie jak będziecie szukali pracy- tej wymarzonej na stałe jak i tej dorywczej. Warto więc uporządkować wiedzę o umiejętności autoprezentacji.
Autoprezentacja to inaczej sposób/próba komunikowania poprzez nasze wypowiedzi, zachowania niewerbalne i działania, kim jesteśmy albo za kogo chcielibyśmy być uważani przez innych. Zarówno w życiu codziennym jak i zawodowym zależy nam aby przekaz był jasny i czytelny, aby nasze intencje odbierane były we właściwy sposób. Poszukując pracy chcemy, aby postrzegano nas, jako kompetentnych, profesjonalnych i zmotywowanych kandydatów. Niby oczywiste, a jednak nie do końca proste. Nie raz przecież zdarza nam się zaliczyć jakąś gafę, każdy zapewne, choć raz został oceniony na podstawie mylnych czy pochopnych wniosków. W „starciu” z pracodawcą niestety nie ma miejsca na błędy i niedociągnięcia. Jeśli coś pójdzie nie tak, nikt nie da nam drugiej szansy. Warto, zatem zainwestować czas i energię i przygotować się, aby jak najlepiej zaprezentować się pracodawcy a w efekcie, dostać wymarzoną pracę.

Warsztaty dla przedsiębiorczych uczniów w Częstochowie

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych!

Czy w gimnazjum można zaplanować swoją przyszłą karierę zawodową? Czego się uczyć w liceum, by osiągnąć sukces? Jakie wybrać studia, by nie mieć problemów ze znalezieniem pracy? Co to znaczy być przedsiębiorczym i kreatywnym? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukają uczestnicy Akademii Młodego Przedsiębiorcy. Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jej celem jest popularyzacja kultury przedsiębiorczości na terenie Częstochowy i okolic. Przekazanie wiedzy i umiejętność z zakresu przedsiębiorczości młodzieży w wieku 13-16 lat umożliwi rozwój potencjału twórczego i intelektualnego, rozbudzenie aktywności poznawczej uczniów.

"Wybierz studia"- nowy portal informacyjny dla szkół ponadgimnazjalnych!!!

Drodzy Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych!

Ruszył nowy portal Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wybierz studia”. To jedyna w Polsce interaktywna baza prezentująca ofertę studiów wszystkich (435) szkół wyższych działających na terenie Polski. Dzięki portalowi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli łatwiej znaleźć informacje o kierunkach studiów zgodnych z ich zainteresowaniami i uzdolnieniami. Portal podpowie również, jakie kryteria maturalne trzeba spełnić, aby dostać się na wymarzoną uczelnię.

mobilny informator dla maturzystów!

Drodzy Maturzyści!

 Już jest dostępna nowa edycja Mobilnego Informatora dla Maturzystów!
To wszystkie studia w jednym palcu :) ...

egzaminy 2015-terminy!

Drodzy Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych!

Sprawdzian dla szóstoklasistów odbędzie 1 kwietnia, egzamin gimnazjalny - w dniach 21-23 kwietnia, matury rozpoczną się 4 maja - Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła terminy przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych w roku szkolnym 2014/2015.

matura 2015

Drodzy Uczniowie!

Tegoroczni maturzyści są pierwszym rocznikiem, który zdawać będzie nowy egzamin maturalny; od tego  roku wchodzą  bowiem zmiany. Najważniejsze z nich to odejście od prezentacji na egzaminie ustnym z polskiego oraz obowiązkowy egzamin pisemnego z tzw. przedmiotu do wyboru.

rekrutacja na studia 2014- statystyki

Tegoroczna rekrutacja nie została jeszcze zakończona, więc nie wszędzie są dostępne oficjalne podsumowania. Jednak większość uczelni zapewnia, że oblegane są te same kierunki, co w zeszłym roku, a statystyki będą wyglądać mniej więcej podobnie. Aktualnie na wielu kierunkach przewidywana jest jeszcze rekrutacja wrześniowa, na innych wciąż trwa okres składania dokumentów, potwierdzających przyjęcie kandydata. Dlatego nie zawsze znamy najnowsze, precyzyjne liczby. Ale na pewno znamy tendencje.

wolne miejsca na uczelniach wyższch!!!

Uwaga Maturzyści!

Klikając w poniższy link można dowiedzieć się, na jakich uczelniach wyższch i na jakich kierunkach zostały jeszcze wolne miejsca.

Przewodnik kandydata, czyli wszystko co powinniście wiedzieć o rekrutacji na studia

Drodzy Maturzyści!

Odebraliście świadectwa maturalne i znacie już wyniki. Czas przystąpić do rekrutacji. Aby pomóc Wam rozeznać się w tajnikach tego procesu, przygotowaliśmy specjalny przewodnik po rekrutacji na studia, w którym staramy się udzielić odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wiele pytań sformułowanych jest następująco: "Jakie przedmioty zdawać, by dostać się na pedagogikę?" lub "Mam zamiar zdawać angielski- rozsz., polski - podst., matematykę - podst. i geografię - rozsz.: czy to wystarczy aby się dostać na finanse i rachunkowość?". Na tak zadane pytania ani my, ani też przedstawiciele uczelni bądź osoby, które mają już za sobą rekrutację, nie potrafimy niestety odpowiedzieć. Jak zadawać pytania dotyczące rekrutacji i gdzie szukać na nie odpowiedzi? Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami.

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadgimnazjalnych 2014
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadgimnazjalne
· Wykaz szkół i placówek
· Archiwum
Co dalej po gimnazjum?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Kierunki zamawiane
Dla Rodziców
· Zmiany w szkolnictwie i kryteria rekrutacji
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
Dokumenty do pobrania
· Zaświadczenia dla ucznia
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,317,865 Unikalnych wizyt