Luty 25 2017 09:29:52
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Dokumenty do pobrania
· Formularz kontaktowy
· Kontakt

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Powitanie
Witamy w Centrum Informacji Zawodowej!

Centrum Informacji Zawodowej to specjalistyczna poradnia, która zajmuje się poradnictwem szkolnym i zawodowym. Wyspecjalizowana kadra doradców zawodowych, psychologów i pedagogów zapewnia profesjonalną pomoc w aktywnym planowaniu przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Jeśli zastanawiasz się jak dobrze wybrać szkołę i zawód to dobrze trafiłeś.
Na tej stronie dowiesz się:
- co to jest poradnictwo zawodowe
- dlaczego warto umówić się na badanie indywidualne
- z jakich naszych usług możesz skorzystać na terenie swojej szkoły
- zbadasz swoje predyspozycje zawodowe
- dowiesz się więcej o szkołach, zawodach, kierunkach kształcenia.


     Zapraszamy !
Częstochowskie Targi Szkolne "Zawodowiec 2017"
Od 13 do 17 marca w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej odbędą się Częstochowskie Targi Szkolne ,,Zawodowiec 2017”. Ich głównym celem jest promocja i zmiana wizerunku szkolnictwa zawodowego i technicznego wśród młodzieży i rodziców.

Zapraszamy również na nasze stoisko! Każdy będzie mógł porozmawiać z doradcą zawodu, skonsultować swój wybór, otrzymać informację o sieci szkół, nauczanych zawodach, rekrutacji, rynku pracy.

Coś dla rodziców!
W życiu każdego człowieka występuje kilka momentów, w których musi podejmować decyzje wpływające w istotny sposób na jego dalsze losy życiowe Do takich momentów należy niewątpliwie ten w którym nasze dzieci się obecnie znajdują. Trzeba wybiec myślą daleko naprzód i postanowić, co się chce dalej w życiu robić, kim zostać, a w najbliższej perspektywie- do jakiej pójść szkoły. Niełatwa to decyzja, zwłaszcza że nasze dzieci znajdują się pod wpływem różnych sugestii, nacisków i trudnej sytuacji w naszym kraju, jeśli chodzi o zatrudnienie. My jako rodzice bardzo często chcemy skierować nasze dzieci do szkoły, której z różnych względów sami nie ukończyliśmy, czyli zrealizować poprzez nasze dzieci swoje własne, niespełnione marzenia. Niejeden ojciec, dziadek, wujek czy starszy brat namawia do pójścia jego śladami zawodowymi, dla podtrzymania zawodowych tradycji rodzinnych. Ich namowy są słuszne, pod warunkiem, że wykonywany zawód będzie takim, który się kocha. Nauczyciele przedmiotów, z których nasze dzieci mają dobre oceny, mogą nakłaniać na związany z nimi kierunek dalszego kształcenia. Najlepszy kolega czy najbliższa koleżanka namawiają do wyboru szkoły, którą sami wybrali- bo razem będzie raźniej. Raźniej może i tak- ale czy słusznie? Wybór szkoły i zawodu gdy się jest młodym i nie ma doświadczenia życiowego jest bardzo trudny. Tym trudniejszy, że nawet wówczas, gdy dość dokładnie wiadomo co nasze dziecko chciałoby w życiu robić - nie zawsze to jest możliwe. Np. nie każdy zawód jest dostępny dla leworęcznych. Niektóre schorzenia i ułomności wykluczają możliwość wykonywania pewnych zawodów. Czasem ktoś chciałby robić coś, do czego nie ma wystarczających uzdolnień lub zbyt skromny zasób niezbędnej wiedzy z niektórych przedmiotów.

Rozmawiając z naszym dzieckiem o wyborze zawodu i szkoły możemy wspólnie odpowiedzieć na podstawowe pytania:

1. Czy masz uzdolnienia do nauki w wybranym zawodzie?
2. Czy jesteś dobrze przygotowany z przedmiotów uznanych w danym typie szkoły za kierunkowe?
3. Czy odpowiadasz wymaganym warunkom zdrowotnym i psychofizycznym?
4. Czy w wybranym zawodzie można łatwo znaleźć pracę?
5. Co zrobisz, jeżeli na wybrany kierunek nie zostaniesz przyjęty?

Szczególną uwagę należy zwrócić na uzdolnienia i przygotowanie z przedmiotów kierunkowych, ważnych dla wyuczenia się zawodu i kwalifikacje psychofizyczne. Do kwalifikacji psychofizycznych należą cechy osobowościowe oraz wymagania i przeciwwskazania lekarskie.

Czym są cechy osobowościowe?...
Polacy tłumaczą świat milionom dzieci!
Jest się czym(i kim!!!)pochwalić na świecie!
Bartosz Gonczarek, Piotr Śliwiński i Reshan Richards stworzyli aplikację, która podbija rynek anglosaskiej edukacji. Z ich Explain Everything korzysta już 3,5 mln uczniów. Teraz twórcy aplikacji chcą, by dołączyły do nich miliony pracowników korporacji...
Boże Narodzenie
Świąt pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej, rodzinnej atmosfery, a także pomyślności i samych sukcesów w Nowym 2017 Roku !
Social media-poznaj swego potencjalnego pracodawcę!

Czasy, kiedy kandydaci do pracy przeglądali ogłoszenia w drukowanych gazetach bezpowrotnie minęły. Internet stworzył nowe możliwości, zarówno dla pracodawców, jak i osób planujących swój rozwój zawodowy. Szczególnie cenne są media społecznościowe. Firmy mogą szerzej zaprezentować się, wyróżnić na tle konkurencji i w efekcie wzmocnić swoją markę. A każdy, kto poszukuje pracy, możliwości odbycia stażu czy praktyki otrzymuje dzięki social mediom szansę, by lepiej poznać potencjalnego pracodawcę i dokonać bardziej przemyślanego wyboru...

Bloger.

Kiedyś byli porównywani do programistów oraz no-lifeów. Dziś są trendy  i cool. Pokazują się zawsze i wszędzie. Kiedyś piszący o zerwaniu z chłopakiem, dodając do tego serduszka. Dziś profesjonalnie tworzą content, aby się na nim wybić. I zarobić. Kiedyś siedzący tylko i wyłącznie w domu, podpisujący się pseudonimami. Dziś ich zdjęcia są na pierwszych stronach blogów, a oni sami jak najczęściej pokazują się “w realu”. Blogerzy. O zmianie podejścia do życia. O zmianie tego, jak są postrzegani.

Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych
W Częstochowskim Parku Przemysłowym, ul. Wały Dwernickiego 117/121 odbywa się Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych 22.11.2016 r. - 23.11.2016 r. - Branża Usług Osobistych

24.11.2016 r. - Branża Mechaniczna, Elektryczno-elektroniczna, IT, Lotnicza, Kształtowanie
środowiska

Trendsetter- kto to jest?

Spotkałeś się pewnie z określeniem trendsetter i zastanawiałeś się, kim on może być? Choć trendsetter wyrywa się sztywnej definicji, należy najprościej stwierdzić, że jest on żywą reklamą. W tym tekście powiemy ci, kim jest trendsetter i na czym polega jego praca. Damy ci też odpowiedź, czym trendsetter różni się od influencera i coolhuntera.

Trendsetter - każdy może nim zostać!...

zawód: tester gier komputerowych.

Dla osób pasjonujących się grami komputerowymi posada testera gier może jawić się jako praca marzeń. Połączenie własnych zainteresowań ze sposobem na zarabianie pieniędzy jest bardzo pociągającą perspektywą. Rzeczywistość jest jednak inna, a praca testera gier wcale nie jest tak przyjemna i beztroska, jak mogłoby się wydawać.

Firmy zajmujące się tworzeniem gier komputerowych siłą rzeczy muszą korzystać z usług testerów, którzy dokładnie przeanalizują każdy produkt pod kątem występujących błędów. Do zadań kogoś takiego należy zarówno wynajdywanie błędów w oprogramowaniu, jak i błędów logicznych oraz funkcjonalnych. Oznacza to długie godziny spędzone nad każdym tytułem w poszukiwaniu tzw. bugów, które można wskazać w bazie danych wraz ze wszystkimi informacjami na ich temat. Firmy zatrudniające testerów nie zawsze wymagają wykształcenia informatycznego, ale bardzo ważna jest znajomość języków obcych, głównie angielskiego. Ponadto należy znać rynek gier i być dobrze zorientowanym w ukazujących się na nim nowościach.

Na czym polega ta praca?...

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadgimnazjalnych 2016
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Charakterystyki zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadgimnazjalne
· Wykaz szkół i placówek
· Informacja o rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych
· Wybierz studia
· Archiwum
Co dalej po gimnazjum?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
SYSTEM DORADZTWA
- Konferencja 25.09.2015r.
- Warsztaty 28.09.2015r.
- Zasady tworzenia WSDZ
- Materiały po spotkaniu z doradcami zawodowymi - 15.12.2015 r.
- Przykłady dobrych praktyk
- Szkolenie 26.04.2016r.
- Wokół Przyszłości Zawodowej uczniów - enauczanie
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,864,456 Unikalnych wizyt