Wrzesień 01 2015 23:47:17
Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Formularz kontaktowy
· Kontakt

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Powitanie
Witamy w Centrum Informacji Zawodowej!

Centrum Informacji Zawodowej to specjalistyczna poradnia, która zajmuje się poradnictwem szkolnym i zawodowym. Wyspecjalizowana kadra doradców zawodowych, psychologów i pedagogów zapewnia profesjonalną pomoc w aktywnym planowaniu przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Jeśli zastanawiasz się jak dobrze wybrać szkołę i zawód to dobrze trafiłeś.
Na tej stronie dowiesz się:
- co to jest poradnictwo zawodowe
- dlaczego warto umówić się na badanie indywidualne
- z jakich naszych usług możesz skorzystać na terenie swojej szkoły
- zbadasz swoje predyspozycje zawodowe
- dowiesz się więcej o szkołach, zawodach, kierunkach kształcenia.


     Zapraszamy !
początek roku szkolnego 2015/2016

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele,

Drodzy Uczniowie.

Inauguracja roku szkolnego to bardzo podniosły dzień dla całej szkolnej społeczności. Po wakacyjnym wypoczynku nadchodzi czas intelektualnej przygody, która  otwiera przed uczniami, nauczycielami, pedagogami nowe perspektywy.

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy szkoły. Życzę Państwu roku szkolnego pełnego radości i sukcesów w pracy zawodowej.  Niech satysfakcja tworzenia szkoły otwartej, która odpowiada wyzwaniom współczesnego świata, będzie wspólnym dziełem całej szkolnej społeczności.

Drodzy Uczniowie, życzę Wam, aby szkoła była dla Was miejscem odkrywania 
i rozwijania talentów. Bądźcie ambitni w zdobywaniu wiedzy, wytrwali w pokonywaniu szkolnych trudów oraz rzetelni i odpowiedzialni.

Niech rok szkolny 2015/2016 będzie dla nas wszystkich bardzo udany.Śląski Kurator Oświaty


Stanisław Faber

limity punktowe 2015!
Drodzy Uczniowie!

Zachęcamy do zapoznania się z limitami punktowymi 2015 do gimnazjum!
Są dostępne w naszej zakładce "Limity Punktowe"

jak zawojować rynek pracy?
Rynek pracy zmienia się z roku na rok, a wraz z nimi zmieniają się oczekiwania wobec pracowników. Na znaczeniu zyskują kompetencje miękkie oraz cechy przydatne w pracy w multikulturowych i wielopokoleniowych firmach. Sprawdzamy, co należy zrobić, by osiągnąć sukces na rynku pracy.
Uwaga Gimnazjalisto!
Zostały ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych do poszczególnych szkół i oddziałów. Jeśli znalazłeś się na liście zakwalifikowanych musisz w okresie od 3 lipca do 7 lipca do godz. 10.00 dostarczyć do szkoły, do której zostałeś zakwalifikowany oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Jeśli w wyżej wymienionym okresie nie dostarczysz tych dokumentów nie znajdziesz się na liście przyjętych i stracisz miejsce w tej szkole. Nie zwlekaj z dostarczeniem oryginałów do ostatniej chwili. W dniu 8 lipca o godz. 9.00 zostaną ogłoszone listy przyjętych. Jeśli jesteś kandydatem, który niestety nie został nigdzie zakwalifikowany musisz poczekać do terminu ogłoszenia list przyjętych (8 lipca godz. 9.00) i sprawdzić w systemie, w której szkole są wolne miejsca. Zgłosisz się tam z oryginałami dokumentów, a szkoła zdecyduje o Twoim przyjęciu.
uwaga, idzie Drop'pin!
Wydaje się, że na dzisiejszym rynku pracy młode osoby pragnące rozpocząć karierę zawodową muszą stawić czoła wielu trudnościom. Brak doświadczenia i umiejętności związanych z pracą w połączeniu z niewielką ilością odpowiednich możliwości, aby nabyć te umiejętności, to jedynie kilka przeszkód, jakie stoją przed europejską młodzieżą. Młode osoby potrzebują wsparcia w przechodzeniu trudnego etapu między ukończeniem szkoły lub uczelni a rozpoczęciem kariery zawodowej, aby mogły jak najpełniej wykorzystać ten okres swego życia...
Program Rozwoju Kompetencji zamiast kierunków zamawianych!
Minister nauki Lena Kolarska-Bobińska oficjalnie ogłosiła wprowadzenie nowego Programu Rozwoju Kompetencji, który ma zwiększyć szanse absolwentów na rynku pracy. Projekt ma zastąpić realizowany we wcześniejszych latach program kierunków zamawianych.
Program kierunków zamawianych realizowany był przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego od roku akademickiego 2009/2010. Wzięło w nim udział 86 uczelni, na których studia podjęło 87 tys. studentów. Najlepsi mogli liczyć na otrzymanie nawet tysiąca złotych w ramach resortowego stypendium...
bezpieczne wakacje
Wakacyjny wyjazd?TAK!!!

Nic tak nie poszerza horyzontów jak obcowanie z inną kulturą. Nic tak nie pomaga w uczniu się języków obcych jak możliwość "żywej" konwersacji. Czas wakacji można również wykorzystać jako okres podreperowania domowego budżetu, a wyjazd za granicę sprawi, że to podreperowywanie będzie jeszcze ciekawsze. Przebywając za granicą, oprócz niewątpliwych korzyści z tego płynących możemy być narażeni na pewne niebezpieczeństwa. Jak ich uniknąć?...
au pair
Szybkimi krokami nadchodzą wakacje. Jest to świetny okres na wypoczynek, ale również na zdobycie doświadczenia zawodowego. Nie bez znaczenia jest również możliwość zdobycia funduszy. Świetną okazją do zarobkowania a także do podszkolenia znajomości języka obcego jest wyjazd za granicę. Nieocenione są w takim przypadku możliwości obcowania z inną kulturą.
Jednym z zawodów, które dają nam takie możliwości jest au pair. Należy jednak spełnić kilka warunków, a wtedy można pracować we Włoszech, Francji, Niemczech czy USA.
doświadczenie zawodowe- co warto wpisać w CV
Wprawdzie w CV wciąż eksponuje się wyższe wykształcenie, ale szefowie firm nie ukrywają, że waga zebranych doświadczeń zawodowych jest dla nich daleko większa. Jakie doświadczenie jednak może mieć absolwent tuż po szkole?
O czym pisać w CV ?...
Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadgimnazjalnych 2015
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadgimnazjalne
· Wykaz szkół i placówek
· Archiwum
Co dalej po gimnazjum?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 885,732 Unikalnych wizyt