Wrzesień 17 2014 05:13:03
Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Formularz kontaktowy
· Kontakt

· Szukaj
Program Leonardo da Vinci
· O Projekcie
· Rekrutacja
· Zamówienia
· Galeria
· Kontakt
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Powitanie
Witamy w Centrum Informacji Zawodowej!

Centrum Informacji Zawodowej to specjalistyczna poradnia, która zajmuje się poradnictwem szkolnym i zawodowym. Wyspecjalizowana kadra doradców zawodowych, psychologów i pedagogów zapewnia profesjonalną pomoc w aktywnym planowaniu przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Jeśli zastanawiasz się jak dobrze wybrać szkołę i zawód to dobrze trafiłeś.
Na tej stronie dowiesz się:
- co to jest poradnictwo zawodowe
- dlaczego warto umówić się na badanie indywidualne
- z jakich naszych usług możesz skorzystać na terenie swojej szkoły
- zbadasz swoje predyspozycje zawodowe
- dowiesz się więcej o szkołach, zawodach, kierunkach kształcenia.


     Zapraszamy !
rekrutacja 2014/2015 do szkół ponadgimnazjalnych

Gimnazjaliści!

System elektronicznej rekrutacji został udostępniony, ale tylko w zakresie zapoznania się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych. Możliwość zakładania konta będzie aktualna od 12 maja.

https://slaskie.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php
rekrutacja na studia 2014- statystyki

Tegoroczna rekrutacja nie została jeszcze zakończona, więc nie wszędzie są dostępne oficjalne podsumowania. Jednak większość uczelni zapewnia, że oblegane są te same kierunki, co w zeszłym roku, a statystyki będą wyglądać mniej więcej podobnie. Aktualnie na wielu kierunkach przewidywana jest jeszcze rekrutacja wrześniowa, na innych wciąż trwa okres składania dokumentów, potwierdzających przyjęcie kandydata. Dlatego nie zawsze znamy najnowsze, precyzyjne liczby. Ale na pewno znamy tendencje.

wolne miejsca na uczelniach wyższch!!!

Uwaga Maturzyści!

Klikając w poniższy link można dowiedzieć się, na jakich uczelniach wyższch i na jakich kierunkach zostały jeszcze wolne miejsca.

Przewodnik kandydata, czyli wszystko co powinniście wiedzieć o rekrutacji na studia

Drodzy Maturzyści!

Odebraliście świadectwa maturalne i znacie już wyniki. Czas przystąpić do rekrutacji. Aby pomóc Wam rozeznać się w tajnikach tego procesu, przygotowaliśmy specjalny przewodnik po rekrutacji na studia, w którym staramy się udzielić odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wiele pytań sformułowanych jest następująco: "Jakie przedmioty zdawać, by dostać się na pedagogikę?" lub "Mam zamiar zdawać angielski- rozsz., polski - podst., matematykę - podst. i geografię - rozsz.: czy to wystarczy aby się dostać na finanse i rachunkowość?". Na tak zadane pytania ani my, ani też przedstawiciele uczelni bądź osoby, które mają już za sobą rekrutację, nie potrafimy niestety odpowiedzieć. Jak zadawać pytania dotyczące rekrutacji i gdzie szukać na nie odpowiedzi? Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami.

bezpiecznie za granicą!

Drodzy Uczniowie!

W okresie wakacyjnym wielu z Was wyjeżdża za granicę do pracy. Jest to wspaniała okazja, aby zdobyć doświadczenie zawodowe, podszkolić znajomość języka obcego, poznać inne kultury. Plusy takich wyjazdów można mnożyć. Należy pamiętać jednak o niebezpieczeństwach, na które możecie być narażeni. Od lat Fundacja La Strada walczy z pracą przymusową i handlem ludźmi.
W szczególnej sytuacji są dziewczyny/kobiety, które oprócz nieuczciwych pracodawców narażone są na porwania, zmuszane do prostytucji itp. 
Zachęcamy do przeczytania poniższych wskazówek, aby ustrzec się od różnych zagrożeń.
Przed wyjazdem...

2014-2020 znikają kierunki zamawiane!

Drodzy Uczniowie!

Nowy program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na lata 2014-2020, który zastąpi kierunki zamawiane, będzie stawiał na kompetencje zawodowe, interpersonalne i analityczne studentów. 17 czerwca ruszył jego pilotaż, na który ministerstwo nauki przeznaczy 50 mln zł. W całej nowej perspektywie finansowej na Program Rozwoju Kompetencji ministerstwo chce wydać 1,2 mld zł

ranking szkół wyższych 2014!

Drodzy Uczniowie!

Przed podjęciem decyzji dotyczącej kariery zawodowej/wyboru kierunku studiów warto zasięgnąć informacji co do poziomu nauczania na konkretnych uczelniach wyższych.
 W czasach, w których coraz częściej stawia się pytanie: czy warto studiować?, a nawet mówi się, że studiowanie to strata czasu, my podkreślamy z całą mocą: wykształcenie to klucz do lepszej przyszłości. I konsekwentnie wskazujemy tych, którzy kształcą na najwyższym poziomie, przygotowują swoich absolwentów do pracy i życia w zmieniającym się świecie.

kierunki zamawiane!

Drodzy Uczniowie!

Od 2009 do 2012 roku kandydaci na studia mogli korzystać z pomocy rządowej w ramach programu kierunków zamawianych. Po krótkiej przerwie projekt wraca - ponownie przyszli studenci będą mieli szansę na studiowanie kierunków kluczowych dla polskiej gospodarki, uzyskując z tego tytułu profity. W poprzedniej edycji studenci otrzymywali stypendium nawet w wysokości 1 tys. złotych miesięcznie, mogli także uczestniczyć m.in. w płatnych praktykach oraz projektach badawczych.

studia za granicą- Chiny

Drodzy Uczniowie!

Czas na pełną egzotykę, ale i zwiększenie swoich szans na rynku pracy!
Dla osób zafascynowanych kulturą Państwa Środka wyjazd do Chin może przynieść o wiele więcej korzyści niż studiowanie sinologii w Polsce. Do jego głównych zalet należy codzienne obcowanie z językiem oraz przełamywanie stereotypów.

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadgimnazjalnych 2013
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadgimnazjalne
· Wykaz szkół i placówek
· Archiwum
Co dalej po gimnazjum?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Kierunki zamawiane
Dla Rodziców
· Zmiany w szkolnictwie i kryteria rekrutacji
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
Dokumenty do pobrania
· Zaświadczenia dla ucznia
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,279,934 Unikalnych wizyt