Lipiec 30 2014 20:55:02
Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Formularz kontaktowy
· Kontakt

· Szukaj
Program Leonardo da Vinci
· O Projekcie
· Rekrutacja
· Zamówienia
· Galeria
· Kontakt
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Powitanie
Witamy w Centrum Informacji Zawodowej!

Centrum Informacji Zawodowej to specjalistyczna poradnia, która zajmuje się poradnictwem szkolnym i zawodowym. Wyspecjalizowana kadra doradców zawodowych, psychologów i pedagogów zapewnia profesjonalną pomoc w aktywnym planowaniu przyszłości edukacyjnej i zawodowej. Jeśli zastanawiasz się jak dobrze wybrać szkołę i zawód to dobrze trafiłeś.
Na tej stronie dowiesz się:
- co to jest poradnictwo zawodowe
- dlaczego warto umówić się na badanie indywidualne
- z jakich naszych usług możesz skorzystać na terenie swojej szkoły
- zbadasz swoje predyspozycje zawodowe
- dowiesz się więcej o szkołach, zawodach, kierunkach kształcenia.


     Zapraszamy !
rekrutacja 2014/2015 do szkół ponadgimnazjalnych

Gimnazjaliści!

System elektronicznej rekrutacji został udostępniony, ale tylko w zakresie zapoznania się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych. Możliwość zakładania konta będzie aktualna od 12 maja.

https://slaskie.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php
Przewodnik kandydata, czyli wszystko co powinniście wiedzieć o rekrutacji na studia

Drodzy Maturzyści!

Odebraliście świadectwa maturalne i znacie już wyniki. Czas przystąpić do rekrutacji. Aby pomóc Wam rozeznać się w tajnikach tego procesu, przygotowaliśmy specjalny przewodnik po rekrutacji na studia, w którym staramy się udzielić odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wiele pytań sformułowanych jest następująco: "Jakie przedmioty zdawać, by dostać się na pedagogikę?" lub "Mam zamiar zdawać angielski- rozsz., polski - podst., matematykę - podst. i geografię - rozsz.: czy to wystarczy aby się dostać na finanse i rachunkowość?". Na tak zadane pytania ani my, ani też przedstawiciele uczelni bądź osoby, które mają już za sobą rekrutację, nie potrafimy niestety odpowiedzieć. Jak zadawać pytania dotyczące rekrutacji i gdzie szukać na nie odpowiedzi? Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami.

bezpiecznie za granicą!

Drodzy Uczniowie!

W okresie wakacyjnym wielu z Was wyjeżdża za granicę do pracy. Jest to wspaniała okazja, aby zdobyć doświadczenie zawodowe, podszkolić znajomość języka obcego, poznać inne kultury. Plusy takich wyjazdów można mnożyć. Należy pamiętać jednak o niebezpieczeństwach, na które możecie być narażeni. Od lat Fundacja La Strada walczy z pracą przymusową i handlem ludźmi.
W szczególnej sytuacji są dziewczyny/kobiety, które oprócz nieuczciwych pracodawców narażone są na porwania, zmuszane do prostytucji itp. 
Zachęcamy do przeczytania poniższych wskazówek, aby ustrzec się od różnych zagrożeń.
Przed wyjazdem...

2014-2020 znikają kierunki zamawiane!

Drodzy Uczniowie!

Nowy program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na lata 2014-2020, który zastąpi kierunki zamawiane, będzie stawiał na kompetencje zawodowe, interpersonalne i analityczne studentów. 17 czerwca ruszył jego pilotaż, na który ministerstwo nauki przeznaczy 50 mln zł. W całej nowej perspektywie finansowej na Program Rozwoju Kompetencji ministerstwo chce wydać 1,2 mld zł

ranking szkół wyższych 2014!

Drodzy Uczniowie!

Przed podjęciem decyzji dotyczącej kariery zawodowej/wyboru kierunku studiów warto zasięgnąć informacji co do poziomu nauczania na konkretnych uczelniach wyższych.
 W czasach, w których coraz częściej stawia się pytanie: czy warto studiować?, a nawet mówi się, że studiowanie to strata czasu, my podkreślamy z całą mocą: wykształcenie to klucz do lepszej przyszłości. I konsekwentnie wskazujemy tych, którzy kształcą na najwyższym poziomie, przygotowują swoich absolwentów do pracy i życia w zmieniającym się świecie.

kierunki zamawiane!

Drodzy Uczniowie!

Od 2009 do 2012 roku kandydaci na studia mogli korzystać z pomocy rządowej w ramach programu kierunków zamawianych. Po krótkiej przerwie projekt wraca - ponownie przyszli studenci będą mieli szansę na studiowanie kierunków kluczowych dla polskiej gospodarki, uzyskując z tego tytułu profity. W poprzedniej edycji studenci otrzymywali stypendium nawet w wysokości 1 tys. złotych miesięcznie, mogli także uczestniczyć m.in. w płatnych praktykach oraz projektach badawczych.

studia za granicą- Chiny

Drodzy Uczniowie!

Czas na pełną egzotykę, ale i zwiększenie swoich szans na rynku pracy!
Dla osób zafascynowanych kulturą Państwa Środka wyjazd do Chin może przynieść o wiele więcej korzyści niż studiowanie sinologii w Polsce. Do jego głównych zalet należy codzienne obcowanie z językiem oraz przełamywanie stereotypów.

studia za granicą- Słowacja

Drodzy Uczniowie!

Chociaż do naszych południowych sąsiadów mamy o wiele bliżej niż do Anglii czy Francji, to mało kto decyduje się studia w tym kraju. A szkoda! Znajomość języka słowackiego może nas wyróżniać na rynku pracy.

studia za granicą- USA

Drodzy Uczniowie!

Po cyklu skandynawskim pora na zmianę miejsca naszych edukacyjnych podróży. Czas na wycieczką za ocean, do USA.
System szkolnictwa wyższego w USA znacząco różni się od europejskiego i na pierwszy rzut oka może wydawać się dość skomplikowany. Postaramy się Was przekonać, że nie taki diabeł straszny...

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadgimnazjalnych 2013
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadgimnazjalne
· Wykaz szkół i placówek
· Archiwum
Co dalej po gimnazjum?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Kierunki zamawiane
Dla Rodziców
· Zmiany w szkolnictwie i kryteria rekrutacji
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
Dokumenty do pobrania
· Zaświadczenia dla ucznia
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 1,235,640 Unikalnych wizyt