Luty 24 2020 18:01:15
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Dokumenty do pobrania
· Formularz kontaktowy
· Kontakt
· Klauzula informacyjna RODO

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Zawód: Data Scientist- kim jest i ile zarabia badacz danych?

Miejsca pracy dla ekspertów od Big Data czekają

Menedżer Big Data Analytics, konsultant ds. business intelligence, analityk rynku finansowego lub konsultant biznesowy – to tylko przykładowe stanowiska, na które prowadzone są obecnie rekrutacje na całym świecie. W Polsce uczelnie uruchamiają programy studiów, które wykształcą przyszłych ekspertów. Ze specjalnością Big Data Analysis startuje m.in. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Potężne bazy danych o wartości pół miliona złotych dla studentów

Partnerami merytorycznymi programu studiów z Big Data w Akademii Leona Koźmińskiego są amerykańskie koncerny: Microsoft, MicroStrategy, Goldman Sachs i Accenture. Każdy student będzie rozwijać swoje umiejętności pod okiem dwóch mentorów: eksperta z jednego z przedsiębiorstw i dydaktyka z uczelni. W projektach Big Data zostaną wykorzystane rzeczywiste środowiska IT partnerskich korporacji. Studenci w trakcie 2-letniego kursu zdobędą wiedzę ekonomiczną, wiedzę o rynkach finansowych, metodach ilościowych, modelowaniu oraz nauczą się, jak wykorzystywać różne języki programowania do celów biznesowych. Uczelnia udostępni im także potężne bazy danych, które są niezbędnym zestawem narzędzi do analizy biznesowej, tj. Bloomberg, Reuters, Orbis, EMIS, Infinancials i wiele innych, o łącznej wartości niemal pół miliona złotych.

Gdzie jeszcze w Polsce można studiować Big Data?

Propozycji dla kandydatów zainteresowanych kształceniem z zakresu Big Data jest w tej chwili kilka. Przykładowo Politechnika Wrocławska prowadzi rekrutację na „danologię” jako specjalność w ramach studiów uzupełniających z informatyki. Tutaj mamy możliwość wzięcia udziału w hackatonach czy projektach związanych z analizą danych. Uczelnia oferuje także część zajęć w języku angielskim. 

Prowadzącymi są specjaliści z zakresu finansów, uczenia maszynowego, analitycy IT czy mediów społecznościowych. Specjalność z zakresu analiz finansowych w ramach studiów II stopnia z finansów i rachunkowości znaleźć można również na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Uczelnia oferuje zajęcia w ramach wszystkich obszarów finansów rynkowych, z naciskiem na ich praktyczne aspekty ilościowe. Program obejmuje także znajomość procesów analizy i tworzenia modeli finansowych.

Kim jest badacz danych?

Obrazowo taką osobę można określić jako współczesnego „człowieka renesansu”. Powinien łączyć wiedzę z kilku dziedzin: ekonomii, statystyki, matematyki, behawioryzmu, biznesu i informatyki. Data Scientist analizuje duże zbiory danych, żeby wydobyć z nich informacje użyteczne do analiz marketingowych, finansowych czy też biznesowych. Jednak, co ważne, badacz danych nie tylko prześwietla, segreguje i profiluje Big Data, ale jest też programistą, który potrafi przetwarzać zbiory przy użyciu kodu.

 

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadpodstawowych
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Charakterystyki zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadpodstawowe
· Wybierz studia
· Statystyki
· Archiwum
Co dalej po szkole podstawowej?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
SYSTEM DORADZTWA
- Konferencja 25.09.2015r.
- Warsztaty 28.09.2015r.
- Zasady tworzenia WSDZ
- Materiały po spotkaniu z doradcami zawodowymi - 15.12.2015 r.
- Przykłady dobrych praktyk
- Szkolenie 26.04.2016r.
- Wokół Przyszłości Zawodowej uczniów - enauczanie
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.01 16,885,349 Unikalnych wizyt