Maj 25 2020 09:06:50
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Dokumenty do pobrania
· Formularz kontaktowy
· Kontakt
· Klauzula informacyjna RODO

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
jak zawojować rynek pracy?
Rynek pracy zmienia się z roku na rok, a wraz z nimi zmieniają się oczekiwania wobec pracowników. Na znaczeniu zyskują kompetencje miękkie oraz cechy przydatne w pracy w multikulturowych i wielopokoleniowych firmach. Sprawdzamy, co należy zrobić, by osiągnąć sukces na rynku pracy.
Uwaga Gimnazjalisto!
Zostały ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych do poszczególnych szkół i oddziałów. Jeśli znalazłeś się na liście zakwalifikowanych musisz w okresie od 3 lipca do 7 lipca do godz. 10.00 dostarczyć do szkoły, do której zostałeś zakwalifikowany oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Jeśli w wyżej wymienionym okresie nie dostarczysz tych dokumentów nie znajdziesz się na liście przyjętych i stracisz miejsce w tej szkole. Nie zwlekaj z dostarczeniem oryginałów do ostatniej chwili. W dniu 8 lipca o godz. 9.00 zostaną ogłoszone listy przyjętych. Jeśli jesteś kandydatem, który niestety nie został nigdzie zakwalifikowany musisz poczekać do terminu ogłoszenia list przyjętych (8 lipca godz. 9.00) i sprawdzić w systemie, w której szkole są wolne miejsca. Zgłosisz się tam z oryginałami dokumentów, a szkoła zdecyduje o Twoim przyjęciu.
uwaga, idzie Drop'pin!
Wydaje się, że na dzisiejszym rynku pracy młode osoby pragnące rozpocząć karierę zawodową muszą stawić czoła wielu trudnościom. Brak doświadczenia i umiejętności związanych z pracą w połączeniu z niewielką ilością odpowiednich możliwości, aby nabyć te umiejętności, to jedynie kilka przeszkód, jakie stoją przed europejską młodzieżą. Młode osoby potrzebują wsparcia w przechodzeniu trudnego etapu między ukończeniem szkoły lub uczelni a rozpoczęciem kariery zawodowej, aby mogły jak najpełniej wykorzystać ten okres swego życia...
Program Rozwoju Kompetencji zamiast kierunków zamawianych!
Minister nauki Lena Kolarska-Bobińska oficjalnie ogłosiła wprowadzenie nowego Programu Rozwoju Kompetencji, który ma zwiększyć szanse absolwentów na rynku pracy. Projekt ma zastąpić realizowany we wcześniejszych latach program kierunków zamawianych.
Program kierunków zamawianych realizowany był przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego od roku akademickiego 2009/2010. Wzięło w nim udział 86 uczelni, na których studia podjęło 87 tys. studentów. Najlepsi mogli liczyć na otrzymanie nawet tysiąca złotych w ramach resortowego stypendium...
bezpieczne wakacje
Wakacyjny wyjazd?TAK!!!

Nic tak nie poszerza horyzontów jak obcowanie z inną kulturą. Nic tak nie pomaga w uczniu się języków obcych jak możliwość "żywej" konwersacji. Czas wakacji można również wykorzystać jako okres podreperowania domowego budżetu, a wyjazd za granicę sprawi, że to podreperowywanie będzie jeszcze ciekawsze. Przebywając za granicą, oprócz niewątpliwych korzyści z tego płynących możemy być narażeni na pewne niebezpieczeństwa. Jak ich uniknąć?...
au pair
Szybkimi krokami nadchodzą wakacje. Jest to świetny okres na wypoczynek, ale również na zdobycie doświadczenia zawodowego. Nie bez znaczenia jest również możliwość zdobycia funduszy. Świetną okazją do zarobkowania a także do podszkolenia znajomości języka obcego jest wyjazd za granicę. Nieocenione są w takim przypadku możliwości obcowania z inną kulturą.
Jednym z zawodów, które dają nam takie możliwości jest au pair. Należy jednak spełnić kilka warunków, a wtedy można pracować we Włoszech, Francji, Niemczech czy USA.
doświadczenie zawodowe- co warto wpisać w CV
Wprawdzie w CV wciąż eksponuje się wyższe wykształcenie, ale szefowie firm nie ukrywają, że waga zebranych doświadczeń zawodowych jest dla nich daleko większa. Jakie doświadczenie jednak może mieć absolwent tuż po szkole?
O czym pisać w CV ?...
Gdzie szukać pracy w wakacje?

Uczniowie i studenci chętnie zarobkują w wakacje. Wybierają nie tylko pracę w gastronomii, roznoszenie ulotek czy zajęcia przy akcjach promocyjnych. Studenci mogą również starać się o posadę na zastępstwo na czas urlopu stałego pracownika.

Uczelnie, po których można zarobić najwięcej
W bieżącym roku do egzaminu maturalnego przystępuje około 311 tys. maturzystów. Większość z nich staje przed wyborem uczelni, na której będą kontynuować edukację. Decyzja podejmowana jest z uwzględnieniem przede wszystkim zainteresowań przyszłych studentów oraz posiadanych umiejętności. Często również dalsza edukacja oraz kariera zawodowa planowana jest w oparciu o przyszłe zarobki. Rodzaj uczelni, jak również miejsce jej ukończenia, są ważnymi determinantami wysokości wynagrodzenia.
Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadpodstawowych
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Charakterystyki zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadpodstawowe
· Wybierz studia
· Statystyki
· Archiwum
Co dalej po szkole podstawowej?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
SYSTEM DORADZTWA
- Konferencja 25.09.2015r.
- Warsztaty 28.09.2015r.
- Zasady tworzenia WSDZ
- Materiały po spotkaniu z doradcami zawodowymi - 15.12.2015 r.
- Przykłady dobrych praktyk
- Szkolenie 26.04.2016r.
- Wokół Przyszłości Zawodowej uczniów - enauczanie
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.04 18,868,608 Unikalnych wizyt