Październik 17 2019 15:39:24
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Dokumenty do pobrania
· Formularz kontaktowy
· Kontakt

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
"Zawodowiec 2019"
Od 13 do 14 marca w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej odbędą się Częstochowskie Targi Szkolne ,,Zawodowiec 2019”. Ich głównym celem jest promocja i zmiana wizerunku szkolnictwa zawodowego i technicznego wśród młodzieży i rodziców.

Zapraszamy również na nasze stoisko! Każdy będzie mógł porozmawiać z doradcą zawodu, skonsultować swój wybór, otrzymać informację o sieci szkół, nauczanych zawodach, rekrutacji, rynku pracy.
Wybierz szkołę marzeń i dołącz do zawodowców!
Studia w Chinach? Dlaczego nie!
Studia na Dalekim wschodzie nie cieszą się zbyt dużą popularnością wśród potencjalnych kandydatów na studia. Jednak studia w Chinach mogą być doskonałym pomysłem, który pozwoli Wam na zdobycie zarówno gruntownego wykształcenia, jak i ciekawych, międzynarodowych doświadczeń. Zapraszamy zatem na wycieczkę do Chin...

Czy warto iść do technikum?

 

Młody człowiek na drodze edukacji staje przed wieloma ważnymi wyborami – jednym z nich jest decyzja o pójściu do szkoły średniej. Ten etap nauki może mieć bardzo duży wpływ na przyszłość zawodową ucznia, dlatego dobrze przemyśleć swoje zamiary.

Harmonogram pracy podczas w ferii zimowych
W okresie ferii zimowych zapraszamy w godzinach 7.30- 15.30. Poniżej zamieszczamy godziny pracy pracowników pedagogicznych...
Zawody artystyczne a rynek pracy.
Czyli jak się sprawdzić w sztuce, która dzisiaj nabiera coraz bardziej nowoczesnych kształtów.

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele prac wykonanych przez artystów - plastyków towarzyszy nam w codziennym życiu, a nie tylko podczas wizyt w galerii. Począwszy od wizytówek, poprzez cyfrowo obrobione zdjęcia czy filmy, a także plakaty, materiały reklamowe, logo, szyldy, elementy stron www - wszystko to prawdopodobnie wykonał profesjonalny artysta - plastyk. Bez absolwentów akademii sztuk pięknych nie mielibyśmy profesjonalnie zaprojektowanych mebli czy przedmiotów użytku codziennego. Potrzebny do tego jest bowiem nie tylko oryginalny pomysł, ale i specjalistyczna wiedza z dziedziny właściwości różnorodnych materiałów oraz ergonomii...
Zanikające zawody

Doradca klienta w banku, sprzedawca, bibliotekarz to zawody, które niedługo mogą zniknąć z rynku pracy - przewidują eksperci. Zaznaczyli jednak, że wraz z rozwojem cywilizacyjnym pojawiać się będą nowe profesje, np. trener sztucznej inteligencji...

Studia przyszłości

W ciągu ostatnich 10 lat liczba studentów systematycznie się zmniejsza. Zmianie ulega też rynek pracy. O to, jak wybierać przyszłościowy kierunek kształcenia, czym się sugerować, a czego nie brać pod uwagę?...

Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych 2018

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 11.12.2018r. do 14.12.2018r. w Częstochowie odbywać się będzie dziewiąta edycja przedsięwzięcia zat: Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych. Adresatami działań są uczniowie ostatnich klas gimnazjum i szkół podstawowych.

Celem projektu jest zapoznanie uczniów z zawodami i branżami obecnymi w lokalnej ofercie edukacyjnej oraz na lokalnym rynku pracy.

Podjęte, w ramach przedsięwzięcia Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych, działania mają dostarczyć uczniom wiedzy na temat edukacji zawodowej, pozytywnych przykładów rozwoju zawodowego w lokalnym środowisku, po to, aby inspirować ich do bardziej przemyślanych i trafnych wyborów ścieżek kariery edukacyjnej. Są ważnym elementem wsparcia Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego. Pragniemy podkreślić, że w czasie imprezy będzie możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną dla uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego.

W ubiegłych latach z udziału w Tygodniu Lokalnych Branż Zawodowych skorzystało ogólnie około 7 tysięcy uczniów. W informacjach zwrotnych uczniowie gimnazjum podkreślali przydatność tego typu spotkań. Zwracali uwagę na ich atrakcyjną formę oraz znaczenie edukacyjne. Zarówno uczniowie jak i ich opiekunowie (nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy szkolni) wskazywali na potrzebę kontynuowania przedsięwzięcia w przyszłości.

W tym roku przewidujemy prezentację lokalnych branż i zawodów w następujących formach:

1. Krótkie prezentacje filmowe branż i zawodów,

2. Aktywne formy prezentacji czynności zawodowych przedstawione przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych,

3. Pokazy czynności zawodowych na stanowiskach pracy w przedsiębiorstwach i firmach,

4. Ćwiczenia praktyczne dla uczniów,

5. Informacje o ścieżkach edukacyjnych prowadzących do zawodów,

6. Informacje o rynku pracy w branżach, zawodach,

7. Informacje o szkołach kształcących w zawodach.

Oblana matura...Co dalej?

Każdemu z nas może powinąć się noga na maturze. Niestety, nie każdy ma takie szczęście, aby otrzymać pozytywny wynik z egzaminu dojrzałości. Większość z Was nie wie co zrobić w takim momencie. Co zrobić bez zdanej matury..?

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadpodstawowych
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Charakterystyki zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadgimnazjalne
· Wybierz studia
· Statystyki
· Archiwum
Co dalej po gimnazjum?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
SYSTEM DORADZTWA
- Konferencja 25.09.2015r.
- Warsztaty 28.09.2015r.
- Zasady tworzenia WSDZ
- Materiały po spotkaniu z doradcami zawodowymi - 15.12.2015 r.
- Przykłady dobrych praktyk
- Szkolenie 26.04.2016r.
- Wokół Przyszłości Zawodowej uczniów - enauczanie
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 14,203,042 Unikalnych wizyt