Lipiec 30 2021 08:32:44
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Dokumenty do pobrania
· Kontakt
· Klauzula informacyjna RODO

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Czy nadaję się na studia?

Zapewne jesteś blisko egzaminu maturalnego. Być może nie jesteś jeszcze pewny, czy będziesz mieć możliwość realizacji swoich zamierzeń. Możliwe, że twki w Tobie jakaś niepewność odnośnie przyszłości, a ten artykuł to dość perfidne sidła, otóż z tego artykułu z pewnością nie dowiesz się, czy nadajesz się na studia!

W czym tkwi fortel?

Sposoby na pozbycie się stresu przed egzaminem
Zbliża się gorący okres, zarówno dla maturzystów jak i uczniów klas ósmych. Co zrobic, żeby przejść przez okres egzaminów "suchą stopą"? Jak zminimalizowac stres?
Wbrew pozorom naprawdę wiele zależy od nas i nie tylko chodzi o naukę.
Kto z was nie zaznał tego stanu: drżenie rąk, rumieńce na twarzy, jąkanie się? Stres to nasz nieodłączny gość, niekoniecznie proszony, ale często obecny i kroczący z nami nawet wtedy, gdy go nie chcemy. To monumentalny przeciwnik, którego zmylenie i wyeliminowanie jest trudne, ale kilka sztuczek i można go okiełznać. Poniżej znajdziecie złote rady, jak pozbyć się stresu przed egzaminem.
Paliwo dla mózgu; czyli kilka słów o suplementach

Okres przedmaturalny to gorący i okres w życiu każdego maturzysty. Dużo nauki, mało snu a do tego zdenerwowanie. Często chcemy wtedy troszkę sztucznie się „podrasować”. Spoglądamy wtedy w stronę kawy lub w stronę apteki...

Jak liczyć punkty na studia?

Przeglądając warunki przyjęcia na studia, wielokrotnie można się natknąć na tak zwane "punkty", które pojawiają się najczęściej w okolicy wyników z matur lub olimpiad i konkursów o zasięgu krajowym. Punkty na studia to kryterium, na podstawie którego przygotowuje się obiektywny ranking osób, ubiegających się o miejsce na danym kierunku. Na ich podstawie można ustalić próg punktowy oraz oszacować miejsce na liście kandydatów. Dowiedz się, jak obliczyć punkty na studia.


Informator 2021/2022
Drodzy ósmoklasiści!
W naszej zakładce "Informatory" jest już Informator o kierunkach kształcenia planowanych w szkołach ponadpodstawowych w Częstochowie w roku szkolnym 2021/2022!
Padlet

Padlet Doradztwo Zawodowe - niezbędnik dla uczniów technikum i szkół branżowych

 

Jaki pracownik będzie najbardziej pożądanym na rynku pracy w 2021?

Jaki pracownik będzie najbardziej pożądanym na rynku pracy w 2021 roku? W dalszym ciągu umiejętność obsługi komputera to jedna z najważniejszych kompetencji w 2021 roku. dodatkowo na skutek pandemii wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów potrafiących samodzielnie pracować online. Zastanawiasz się kto będzie miał największe szanse na rynku pracy w 2020 roku? W podjęciu decyzji w rozwój jakich umiejętności, warto zainwestować, pomocne będzie poniższe zestawienie zawodów przyszłości:

Zawody wiedzy,artystyczne i sportowe organizowane przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły-2020/21

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej i uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym w roku szkolnym 2020/2021.


Jakie studia wybrać?Skrócony przewodnik.

Nie wiesz co studiować? Nie martw się. Wybór kierunku studiów nierzadko okazuje się poważnym problemem dla większości młodych ludzi. Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? Jaki kierunek wybrać? Jaką uczelnie brać pod uwagę? Czy ważna jest analiza rynku pracy? Zobacz nasz poradnik, który pomoże uniknąć wpadki z wybieraniem ścieżki studiowania.

Kiedy wybierać studia?

Dawno, dawno temu (jakieś 20-30 lat wstecz), za siedmioma górami (czyli w Polsce) wybierało się studia bardzo późno. To znaczy w lipcu. Tak, to prawda – teraz także rekrutację uczelnie zaczynają w lipcu. Jednak kiedyś obowiązywały egzaminy wstępne na studia. Każda uczelnia miała swój system. Jedna egzamin w formie testu, inna konkurs świadectw, a jeszcze kolejna luźną rozmowę kwalifikacyjną. Można było mieć ledwo-ledwo zdaną maturę, świadectwo wywołujące płacz – a mimo to dostać się na elitarny kierunek studiów na najlepszym uniwersytecie.

 

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadpodstawowych
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Przydatne linki
· Szkoły ponadpodstawowe
· Statystyki chętnych w naborze do szkół ponadpodstawowych
Co musi wiedzieć każdy ósmoklasista?
· Harmonogram rekrutacji
· Kalkulator punktów
· Czynniki trafnego wyboru zawodu
· Strona naboru elektronicznego Vulcan
· Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych - prezentacja
Padlet
· Padlet szkoła podstawowa
· Padlet liceum ogólnokształcące
· Padlet technikum i szkoła branżowa
Dla Maturzystów
Informatory o szkołach wyższych
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.01 45,289,566 Unikalnych wizyt