Wrzesień 18 2021 14:10:05
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Dokumenty do pobrania
· Kontakt
· Klauzula informacyjna RODO

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Zawodowiec 2021
Images: TARGI_INVEST_s1.jpg
Influencer; przejściowa moda, hobby czy już zawód?

„Nie ma Cię na Facebooku – nie istniejesz” – to popularne wśród młodych stwierdzenie zyskuje w dzisiejszych czasach nowe znaczenie.

W dobie social mediów trudno znaleźć człowieka nie posiadającego profilu przynajmniej w jednym serwisie społecznościowym. Instagram, FB, Snapchat, Youtube kreują rzeczywistość równoległą i nie mniej ważną od tej namacalnej. Internetowe profile stają się wizytówką, określają preferencje, zainteresowania i style spędzania wolnego czasu bardziej niż rozbudowane CV.

Kim jest influencer?
Praca w lotnictwie; zawody, zarobki
W liniach lotniczych pracę znajdzie nie tylko pilot samolotu i stewardesa. Branża lotnicza oferuje szerokie możliwości zatrudnienia, wiążące się zarówno z prestiżem, jak i wysokimi zarobkami...
Jak zostać pilotem samolotu pasażerskiego?

Dostajemy mnóstwo zapytań dotyczących własnie tego zawodu. W takim razie prosimy o zapięcie pasów... :)

Aby móc starować samolotem pasażerskim, niezbędna jest licencja liniowa (ATPL). Jak więc zostać pilotem samolotu pasażerskiego (liniowego)? Wymaga to spełnienia wielu warunków psychicznych i fizycznych, dużej determinacji, a czasami niemałych pieniędzy, by sfinansować odpowiednie kursy.

Jak zostać pilotem samolotu pasażerskiego?


Rozmowa kwalifikacyjna online- mowa ciała i ubiór

W czasach pandemii większość nas musiała przenieść się na zdalny tryb pracy. Prowadzenie spotkań biznesowych z salonu przy pomocy takich aplikacji jak Zoom, Skype czy Clickmeeting stało się dla nas normą. Również rozmowy kwalifikacyjne przeniosły się do strefy online, wraz z obowiązkiem dystansu społecznego i zakazem formalnego uścisku dłoni. W obecnych czasach w zdobyciu pracy pomoże nam nie tylko odpowiednio skonstruowany życiorys (jak napisać?) i list motywacyjny, ale także znajomość etykiety obowiązującej podczas wirtualnych rozmów kwalifikacyjnych. Podpowiadamy, jak zrobić odpowiednie wrażenie na rekruterach z ekranu komputera...

.
Egzaminacyjny dress code, czyli co założyć na egzamin?
Dla większości z nas egzamin to stresujące wydarzenie. Nie bez znaczenia jest to, w co się na niego ubierzemy. Dobry wygląd jest bowiem ważnym elementem naszego wizerunku. Strój może zadziałać korzystnie na naszą autoprezentację (szczezgólnie na egzaminie ustnym) lub spowodować, że stracimy w oczach naszego egzaminatora. Jak dobrać odpowiedni ciuch, żeby zrobić dobre wrażenie? Sprawdźcie koniecznie, gdyż egzaminy już niebawem…
Ogólnopolski Dzień Otwarty online pod hasłem Kierunki przyszłości 2021.

22 kwietnia: 20 uczelni organizuje wspólnie Ogólnopolski Dzień Otwarty online pod hasłem Kierunki przyszłości 2021.

Gdy teraźniejszość i przyszłość są niepewne, decydując się na wybór studiów, najlepiej jest szukać kierunków opartych na solidnym fundamencie wiedzy, otwierających różnorodne możliwości zawodowe, a przede wszystkim kształcących kompetencje poszukiwane w czasach kryzysu, czyli: kreatywność, niezależność myślenia, inicjatywność, elastyczność czy zdolność podejmowania ryzyka. Innymi słowy: studiów przyszłości! A właśnie takie kierunki studiów oferuje 20 znakomitych polskich uczelni technicznych i wydziałów nauk ścisłych, które już 22 kwietnia zaprezentują się w czasie Ogólnopolskiego Dnia Otwartego dla Dziewczyn Kierunki przyszłości 2021.

Czy nadaję się na studia?

Zapewne jesteś blisko egzaminu maturalnego. Być może nie jesteś jeszcze pewny, czy będziesz mieć możliwość realizacji swoich zamierzeń. Możliwe, że twki w Tobie jakaś niepewność odnośnie przyszłości, a ten artykuł to dość perfidne sidła, otóż z tego artykułu z pewnością nie dowiesz się, czy nadajesz się na studia!

W czym tkwi fortel?

Sposoby na pozbycie się stresu przed egzaminem
Zbliża się gorący okres, zarówno dla maturzystów jak i uczniów klas ósmych. Co zrobic, żeby przejść przez okres egzaminów "suchą stopą"? Jak zminimalizowac stres?
Wbrew pozorom naprawdę wiele zależy od nas i nie tylko chodzi o naukę.
Kto z was nie zaznał tego stanu: drżenie rąk, rumieńce na twarzy, jąkanie się? Stres to nasz nieodłączny gość, niekoniecznie proszony, ale często obecny i kroczący z nami nawet wtedy, gdy go nie chcemy. To monumentalny przeciwnik, którego zmylenie i wyeliminowanie jest trudne, ale kilka sztuczek i można go okiełznać. Poniżej znajdziecie złote rady, jak pozbyć się stresu przed egzaminem.
Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadpodstawowych
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Przydatne linki
· Szkoły ponadpodstawowe
· Statystyki chętnych w naborze do szkół ponadpodstawowych
Co musi wiedzieć każdy ósmoklasista?
· Harmonogram rekrutacji
· Kalkulator punktów
· Czynniki trafnego wyboru zawodu
· Strona naboru elektronicznego Vulcan
· Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych - prezentacja
Padlet
· Padlet szkoła podstawowa
· Padlet liceum ogólnokształcące
· Padlet technikum i szkoła branżowa
Dla Maturzystów
Informatory o szkołach wyższych
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.01 49,429,889 Unikalnych wizyt