Maj 25 2020 09:45:02
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Dokumenty do pobrania
· Formularz kontaktowy
· Kontakt
· Klauzula informacyjna RODO

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
rozmowa kwalifikacyjna na odległość? dlaczego nie!
Skype, Google Hangouts czy Netop Live Guide – coraz częściej te internetowe kanały komunikacji stają się dla osób poszukujących pracy miejscem służącym przekonaniu pracodawców, że osoby te idealnie pasują do oferty pracy. Również rozmowy kwalifikacyjne przez telefon stają się coraz popularniejsze.
rekrutacja na wesoło?... a może nie do końca... :)
Czasami trudno uwierzyć, że można tak podchodzić niefrasobliwie do spotkania z pośrednikiem pracy i tak sabotować swój sukces. I jakie okazy wśród niedoszłych  pracowników się trafiają :-) To tak, jaby być największym wrogiem samego siebie:)
Jasne jest, że nie są z nas takie anioły, jak się prezentujemy w CV. Pudrujemy zmarszczki i pryszczyki na naszej osobowości  i prezentujemy uśmiechniętą profesjonalnie twarz osobnika idealnie wprost stworzonego do objęcia wakującego stanowiska. Ale niektórzy wierzą w szczerość i to im na dobre nie wychodzi.
Oto kilka typów osobników niezatrudnialnych:...
Kierunki, o których nie miałeś pojęcia, czyli co mozna studiować za granicą

Medycyna, prawo albo politechnika? A może coś nieoczywistego? Programowanie gier, projektowanie dodatków modowych, zarządzanie marką luksusową – to kierunki studiów proponowane przez zagraniczne uniwersytety.

Tradycyjne kierunki studiów nie tylko nie przyciągają już studentów, ale co gorsza, nie nadążają za ciągle zmieniającym się rynkiem pracy. Nowe trendy i zawody to świetne pole do działania dla uczelni.

Studia za granicą, Erasmus czyli co jeśli nie chcesz uczyć się nad Wisłą?
Wielu z Was myśli o studiach za granicami nazego kraju. Warto w związku z tym zdobyć niezbędne informacje.
Klikając w poniższy link uzyskacie kompendium wiedzy o studiach za granicą.

Żadne studia nie gwarantują pracy i pieniędzy - liczy się pasja
Drodzy Uczniowie!

Bardzo często na zajęciach grupowych rozmawiamy o pasjach, zainteresowaniach,hobby itd. Ustaliliśmy, że to niezwykle ważny czynnik wyboru swojej zawodowej drogi życiowej.
Przeczytajcie co na ten temat myśli prof. Piotr Balcerowicz filozof i kulturoznawca z Katedry Stosunków Międzynarodowych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
- Najważniejsza jest satysfakcja i rozwijanie osobowości. Czy odnosimy sukcesy, czy dostajemy za to pieniądze, czy spotyka nas szacunek i sława - to sprawy drugorzędne i zła motywacja...
Czy stres może pomóc zdać maturę?

Drodzy Maturzyści!

Matura, egzaminy, prezentacja ustna i mnóstw materiału do przyswojenia. Czy stres paradoksalnie może pomóc w takiej sytuacji? W trudnych momentach mogą pojawić się dwa rodzaje stresu, a z każdym z nich należy inaczej działać. Pierwszy przykład to sytuacja, w której stres jest wyzwaniem, a posiadane przez nas kompetencje i umiejętności mogą pomóc nam go pokonać. Stres będący wyzwaniem motywuje do działania...

Innowacje potrzebują kobiet!
Polska i Europa podejmują starania, aby stworzyć kulturę innowacji. Jest ona konieczna dla budowania społeczeństwa i gospodarki opartych o wiedzę, ukierunkowanych na globalną konkurencyjność. Udział kobiet w tym procesie jest jednym z kluczowych warunków jego powodzenia. Absolwentki kierunków technicznych i ścisłych muszą mieć swój wkład w tworzenie nowych rozwiązań w obszarze naukowo-technologicznym. Ich potencjał i kreatywność tworzą unikatowy wkład w rozwój innowacyjności kraju. Już po raz ósmy pracownicy i studenci uczelni wyższych będą zachęcać młode kobiety do studiowania kierunków ścisłych w ramach akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!.
dziewczyny na politechniki!!!
Już we czwartek Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn!

Politechniki i wydziały ścisłe czekają! Dla wszystkich dziewczyn, które marzą o studiach na politechnice... i dla tych, które się kierunków ścisłych i technicznych boją, Dzień Otwarty to okazja, żeby poznać uczelnię, przyszłe koleżanki, wykładowców, a przy okazji – świetnie się bawić.
praca w Niemczech-ABC...
Wielu naszych rodaków planuje swoją karierę zawodową za granicami Polski. Jednym z częstych kierunków jest nasz zachodni sąsiad- Niemcy.
Jak wygląda niemiecki rynek pracy? Jak szukać pracy w Niemczech? Na te i inne pytania postaramy poniżej odpowiedzieć.

Dla wielu obcokrajowców Niemcy posiadają wspaniałe warunki pracy. Jest tak rzeczywiście, jako że niemieccy pracownicy cieszą się jednymi z najwyższych płac na świecie, przychylną polityką państwa, a w niektórych gałęziach przemysłu godziny pracy zostały ograniczone do 35 godzin tygodniowo, przy 30 dniach wolnych od pracy rocznie...

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadpodstawowych
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Charakterystyki zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadpodstawowe
· Wybierz studia
· Statystyki
· Archiwum
Co dalej po szkole podstawowej?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
SYSTEM DORADZTWA
- Konferencja 25.09.2015r.
- Warsztaty 28.09.2015r.
- Zasady tworzenia WSDZ
- Materiały po spotkaniu z doradcami zawodowymi - 15.12.2015 r.
- Przykłady dobrych praktyk
- Szkolenie 26.04.2016r.
- Wokół Przyszłości Zawodowej uczniów - enauczanie
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 18,868,747 Unikalnych wizyt