Październik 30 2020 00:09:23
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Dokumenty do pobrania
· Formularz kontaktowy
· Kontakt
· Klauzula informacyjna RODO

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Najpopularniejsze kierunki studiów wg liczby kandydatów na 1 miejsce
Komunikat MEM: Co ze szkołami do wakacji?

Kalendarz zmian w szkołach i placówkach do wakacji – uruchamiamy stopniowo pracę szkół, placówek oświatowych, zajęcia specjalistyczne i wybrane formy kształcenia praktycznego

Od poniedziałku, 18 maja br. uruchamiamy kolejne etapy stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół, wybranych placówek oświatowych, bezpośredniego prowadzenia zajęć specjalistycznych z dziećmi posiadającymi opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju i uczniami posiadającymi orzeczenie. Przywracamy również możliwość prowadzenia wybranych zajęć praktycznych w szkolnictwie branżowym. W kolejnych tygodniach przywrócimy zajęcia w klasach I-III szkoły podstawowej, umożliwimy realizację praktyk zawodowych u pracodawców w klasach III technikum oraz prowadzenie w szkołach konsultacji dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej i absolwentów szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do egzaminów, następnie dla uczniów wszystkich pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży.

Nauka online ; przydatne strony i portale
Znowu o nauce on line... Ale takie czasy. Ważne,aby w miarę sprawnie przystosować się i odnaleźć w nowej rzeczywistości.Wirus wirusem a uczyc sie trzeba... Oto garść przydatnych linków.

KURSY Z RÓŻNORODNYCH DZIEDZIN:

"Jak się uczyć"

„Jak się uczyć” od poniedziałku na antenie telewizji Metro. Krótkie reportaże o tym, jak dostosować się do wymogów zdalnej edukacji w okresie pandemii.

https://prasa.tvn.pl/96025-jak-sie-uczyc-od-poniedzialku-na-antenie-telewizji-metro-krotkie-reportaze-o-tym-jak-dostosowac-sie-do-wymogow-zdalnej-edukacji-w-okresie-pandemii?fbclid=IwAR0XF9QdBlv8O3MI-UZ9iyDteQgUiYHxSmI5DRAkNhFwifqBMRE5F-s8NY8

Praca i nauka z domu: garść wskazówek
Epidemia koronawirusa sprawiła, że wielu z nas pracuje lub uczy się zdalnie. W nietypowym okresie trudności może sprawiać nie tylko nowa organizacja pracy czy nauka online, ale też pytanie, jak rozwijać swoje pasje nie wychodząc z domu?
Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021
MEN: Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021, terminy składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych – to główne kwestie ujęte w projekcie harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Dziś, 8 maja br. przekazujemy go do konsultacji. Na opinie dotyczące proponowanych terminów czekamy do 13 maja br. Zachęcamy do udziału w konsultacjach.

Pułapki w planowaniu kariery zawodowej.

Zmiany na rynku pracy są coraz szybsze i trudniejsze do przewidzenia – robotyzacja pracy, łączenie lub zanikanie zawodów, digitalizacja branż. Do tego dochodzi konieczność uczenia się niemal przez całe życie.

Te trudne do przewidzenia trendy na rynku pracy powodują, że samo planowanie kariery zawodowej już nie wystarczy. W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie, oprócz planowania trzeba wykazać się jeszcze umiejętnościami do budowania kariery zawodowej.

Jak poradzić sobie z tymi wyzwaniami i jakie umiejętności mogą pomóc przy budowaniu przyszłości zawodowej?

Studia 2020 / 2021. Nowe zasady rekrutacji

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało rekomendacje dla uczelni dotyczące tegorocznej rekrutacji na studia.

W obecnym czasie, w którym niemal każdy element życia uzależniony jest od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, chyba nikt nie miał wątpliwości co do tego, że zajdą wyraźne zmiany w przestrzeni edukacyjnej. Oczywiste wydawało się to, że jeśli przeprowadzenie egzaminów maturalnych musi zostać zaadaptowane do panujących warunków, to również proces rekrutacji na studia będzie wyglądał inaczej niż zwykle...

Czy student skorzysta z Tarczy Antykryzysowej?

Czy na studiach dostaniesz jakieś ulgi lub świadczenia w związku z epidemią koronawirusa? Jesteś studentem i jednocześnie pracujesz na tzw. śmieciówce? A może studiując zarabiasz już na etacie? A może jako student prowadzisz własną firmę? Sprawdź, czy dostaniesz jakieś pieniądze albo inne świadczenia w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Tarcza antykryzysowa dla studenta:

 

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadpodstawowych
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Charakterystyki zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadpodstawowe
· Wybierz studia
· Statystyki
· Archiwum
Co musi wiedzieć każdy ósmoklasista?
· Rekrutacja
· Prezentacja szkół
· Informacje o zawodach
· Przydatne linki
Co dalej po szkole podstawowej?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
SYSTEM DORADZTWA
- Konferencja 25.09.2015r.
- Warsztaty 28.09.2015r.
- Zasady tworzenia WSDZ
- Materiały po spotkaniu z doradcami zawodowymi - 15.12.2015 r.
- Przykłady dobrych praktyk
- Szkolenie 26.04.2016r.
- Wokół Przyszłości Zawodowej uczniów - enauczanie
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 27,964,073 Unikalnych wizyt