Maj 22 2018 00:42:08
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Dokumenty do pobrania
· Formularz kontaktowy
· Kontakt

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Planuj studia z... ELA(ą)

Ile zarabia absolwent informatyki i dlaczego nie należy się śmiać z socjologów? Czy po historii sztuki naprawdę nie ma pracy? Jaka grupa zawodowa jest wolna od ryzyka bezrobocia? Jak powodzi się… leśnikom? Odpowiedzi zna system monitoringu Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) stworzony przez polskich naukowców we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przypomnijmy, że ELA jest jednym z ważnych kryteriów uwzględnianych w Rankingu Szkół Wyższych i Rankingu Kierunków Studiów Perspektyw.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego 30 czerwca 2017 r. zorganizowało tweetUP, w trakcie którego zaprezentowano najnowsze wyniki ELI, czyli ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych.

Ranking Szkół Wyższych 2017
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy, publikowany już po raz 18., jest potrzebny zarówno kandydatom na studia, szukającym najlepszych kierunków i uczelni, jak i środowisku akademickiemu, dla którego jest swego rodzaju „lustrem”. Widać w nim sukcesy, ale również niedociągnięcia, które trzeba poprawić.
Każdego roku dziesiątki tysięcy młodych Polaków stają przed decyzją: co i gdzie studiować? Która uczelnia ma nie tylko interesujące kierunki, ale także najlepszą kadrę naukową, kontakty z biznesem, szeroką wymianę zagraniczną? To decyzje na wagę ich przyszłości, a Ranking jest drogowskazem.
Praca wakacyjna-plusy i minusy.
Wakacje to czas, który zwykle młodym ludziom kojarzy się z odpoczynkiem od nauki, beztroską, zapomnieniem o obowiązku wczesnego wstawania, pozwoleniem sobie na błogie lenistwo. U wielu uczniów i studentów tak to rzeczywiście wygląda. Niektórzy jednak kierując się chęcią zdobycia doświadczenia i zarobienia na kolejny rok studiów, relaks i odnowę sił psycho-fizycznych zamieniają na ciężką pracę - w kraju lub za granicą.
bezpieczne wakacje!
Wakacje to czas wyjazdów za granicę do prac sezonowych. Sprawdź, jak się do tego odpowiednio przygotować - jak zweryfikować wiarygodność pracodawcy i gdzie szukać pomocy, gdy zostaniemy oszukani. Te informacje znajdziesz w poradniku, opracowanym przez MSW. Pamiętaj - każdy może stać się ofiarą handlu ludźmi.
Ranking 10 kwalifikacji przyszłości
Ponad 30 proc. najważniejszych umiejętności, które dziś ceni się u pracowników, zmieni się w ciągu kilku lat. Rynek pracy wciąż ewoluuje. Sprawdź, na kogo będzie czekać praca w 2020 roku.
Informator 2017/2018
Drodzy Gimnazjaliści!

Na naszej stronie, w sekcji "Bank Informacji" jest już dostępny Informator o kierunkach kształcenia planowanych w szkołach ponadgimnazjalnych w Częstochowie w roku szkolnym 2017/2018.
Jeśli nie medycyna, to co?
Jedni kierują się ideałami – wybierają studia medyczne, by pomagać ludziom. Innych fascynuje złożoność żywego organizmu – chcą poznać wszystkie jego zagadki. Jeszcze inni marzą o odkryciach, dzięki którym śmiertelne choroby staną się łatwo uleczalne. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, że badaniem mechanizmów powstawania schorzeń, tworzeniem nowych leków i opracowywaniem skutecznych terapii zajmują się obecnie w głównej mierze biolodzy molekularni, biotechnolodzy, biochemicy i biofizycy, a nie – jak to było kiedyś – lekarze.
Postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych...
Postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, orgaznizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz określenia miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach w roku szkolnym 2016/2017
Postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty

Postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych, klasy pierwszej trzyletniej branżowej szkoły I stopnia, na semestr pierwszy klas pierwszych publicznych szkół policealnych, do publicznych szkół podstawowych dla dorosłych, na rok szkolny 2017/2018.


Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadgimnazjalnych 2017
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Charakterystyki zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadgimnazjalne
· Wykaz szkół i placówek
· Wybierz studia
· Archiwum
Co dalej po gimnazjum?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
SYSTEM DORADZTWA
- Konferencja 25.09.2015r.
- Warsztaty 28.09.2015r.
- Zasady tworzenia WSDZ
- Materiały po spotkaniu z doradcami zawodowymi - 15.12.2015 r.
- Przykłady dobrych praktyk
- Szkolenie 26.04.2016r.
- Wokół Przyszłości Zawodowej uczniów - enauczanie
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.06 5,614,398 Unikalnych wizyt