Maj 30 2020 16:57:45
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Dokumenty do pobrania
· Formularz kontaktowy
· Kontakt
· Klauzula informacyjna RODO

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Rekrutacja 2020

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na terenie województwa śląskiego, w tym terminy składania dokumentów

6 mitów na temat testów w doradztwie zawodowym

Testy w doradztwie zawodowym zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Sięgamy po nie chętnie w szkole podstawowej, przed wyborem studiów, przed zmianą pracy. Okazuje się jednak, że spotkanie z doradcą coraz częściej kojarzy się wyłącznie z wykonywaniem testów. Rodzic, który zapisuje dziecko na konsultację do mówi, że chce zapisać dziecko na testy; że przydałyby mu się jakieś testy, itp. Pokłada w nich wszelkie nadzieje. Wyobraża sobie, że to jedyna szansa na trafny wybór. Sugeruje się tym, że ta metoda jest często stosowana w szkołach czy w poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Testy są wszechobecne, zatem wybór szkoły ponadpodstawowej również musi wiązać się z testami. Zobaczmy, czy musi oraz czy w ogóle może?

Zawód: logistyk
Bardzo często pytacie kim jest logistyk i czym się własciwie zajmuje. Jeszcze kilkanaście lat temu mało, kto słyszał o profesji logistyka. Natomiast dzisiaj to jeden z najbardziej cenionych i pożądanych zawodów na rynku pracy. Czym zajmuje się osoba zatrudniona na danym stanowisku? Zawód logistyka to profesja niezwykle wymagająca i trudna do zdefiniowania. Można rozgraniczyć dany zawód na dwa typy- logistyka ds. bieżących i logistyka projektanta. W czym tkwi różnica?

Barometr zawodów

Sytuacja na rynku pracy to jeden z czynników wyboru zawodu. Zarówno uczniowie, jako najbardziej zainteresowani, ale także rodzice często pytają, gdzie można uzyskać rzetyelne informacje na ten temat.

Barometr zawodów to jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach. Barometr dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe.

Ranking 2020
Już jest! Po raz kolejny Perspektywy publikują Ranking Liceów oraz Ranking Techników.
Po co w ogóle nam taki ranking? Dla niektórych z Was może być inspiracją do działania, do starań o podnoszenie sobie poprzeczki.
studia.pl
Drodzy Uczniowie!
Nie musisz być maturzystą, aby poważnie mysleć o swojej zawodowej przyszłości! Wszystkich tych, którzy chcą racjonalnie zaplanować swoją karierę zawodową zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej własnie dla Was stworzonej. To Studia.pl!
Znajdziecie tam wszystkie niezbędne informacje o kierunkach studów i uczelniach. Oprócz tego poradniki, opisy zawodów, rozmowy z ciekawymi ludźmi- fachowcami w swojej dziedzinie. Naprawdę warto tam zagościć!
Boże Narodzenie
Świąt pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej, rodzinnej atmosfery, a także pomyślności i samych sukcesów w Nowym 2020 Roku !
Zawód: stewardessa

Z pewnością ten zawód wzbudza ciekawość. Co zrobić, by rozpocząć taką pracę? Jak zostać stewardessą lub stewardem? Choć ten zawód kojarzy się głównie z kobietami, w liniach lotniczych zatrudniani są również mężczyźni. Wymagania są jednak ściśle określone, a proces rekrutacji długi.

Rankingi uczelni wyższych
Podczas licznych spotkań z uczniami liceum i technikum często słyszymy pytania o poziom konkretnej uczelni wyższej czy też poziom na konkretnym kierunku studiów. Takie informacje znajdziecie w jednym miejscu i warto z nich skorzystać! Można bowiem sprawdzić zarówno ranking szkół wyższch jak i ranking kierunków studiów.
Znajdziecie tu szczegółowe rankingi uczelni akademickich, niepublicznych, wyższych szkół zawodowych jak mi rankingi poszczególnych kierunków. Dla ciekawskich jest też dostępna zastosowana metodologia.
Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadpodstawowych
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Charakterystyki zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadpodstawowe
· Wybierz studia
· Statystyki
· Archiwum
Co musi wiedzieć każdy ósmoklasista?
· Rekrutacja
· Prezentacja szkół
· Informacje o zawodach
· Przydatne linki
Co dalej po szkole podstawowej?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
SYSTEM DORADZTWA
- Konferencja 25.09.2015r.
- Warsztaty 28.09.2015r.
- Zasady tworzenia WSDZ
- Materiały po spotkaniu z doradcami zawodowymi - 15.12.2015 r.
- Przykłady dobrych praktyk
- Szkolenie 26.04.2016r.
- Wokół Przyszłości Zawodowej uczniów - enauczanie
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.05 18,900,237 Unikalnych wizyt