Wrzesień 18 2021 14:05:37
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Dokumenty do pobrania
· Kontakt
· Klauzula informacyjna RODO

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Studia za granicą, Erasmus czyli co jeśli nie chcesz uczyć się nad Wisłą?
Wielu z Was myśli o studiach za granicami nazego kraju. Warto w związku z tym zdobyć niezbędne informacje.
Klikając w poniższy link uzyskacie kompendium wiedzy o studiach za granicą.

Żadne studia nie gwarantują pracy i pieniędzy - liczy się pasja
Drodzy Uczniowie!

Bardzo często na zajęciach grupowych rozmawiamy o pasjach, zainteresowaniach,hobby itd. Ustaliliśmy, że to niezwykle ważny czynnik wyboru swojej zawodowej drogi życiowej.
Przeczytajcie co na ten temat myśli prof. Piotr Balcerowicz filozof i kulturoznawca z Katedry Stosunków Międzynarodowych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
- Najważniejsza jest satysfakcja i rozwijanie osobowości. Czy odnosimy sukcesy, czy dostajemy za to pieniądze, czy spotyka nas szacunek i sława - to sprawy drugorzędne i zła motywacja...
Czy stres może pomóc zdać maturę?

Drodzy Maturzyści!

Matura, egzaminy, prezentacja ustna i mnóstw materiału do przyswojenia. Czy stres paradoksalnie może pomóc w takiej sytuacji? W trudnych momentach mogą pojawić się dwa rodzaje stresu, a z każdym z nich należy inaczej działać. Pierwszy przykład to sytuacja, w której stres jest wyzwaniem, a posiadane przez nas kompetencje i umiejętności mogą pomóc nam go pokonać. Stres będący wyzwaniem motywuje do działania...

Innowacje potrzebują kobiet!
Polska i Europa podejmują starania, aby stworzyć kulturę innowacji. Jest ona konieczna dla budowania społeczeństwa i gospodarki opartych o wiedzę, ukierunkowanych na globalną konkurencyjność. Udział kobiet w tym procesie jest jednym z kluczowych warunków jego powodzenia. Absolwentki kierunków technicznych i ścisłych muszą mieć swój wkład w tworzenie nowych rozwiązań w obszarze naukowo-technologicznym. Ich potencjał i kreatywność tworzą unikatowy wkład w rozwój innowacyjności kraju. Już po raz ósmy pracownicy i studenci uczelni wyższych będą zachęcać młode kobiety do studiowania kierunków ścisłych w ramach akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!.
dziewczyny na politechniki!!!
Już we czwartek Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn!

Politechniki i wydziały ścisłe czekają! Dla wszystkich dziewczyn, które marzą o studiach na politechnice... i dla tych, które się kierunków ścisłych i technicznych boją, Dzień Otwarty to okazja, żeby poznać uczelnię, przyszłe koleżanki, wykładowców, a przy okazji – świetnie się bawić.
praca w Niemczech-ABC...
Wielu naszych rodaków planuje swoją karierę zawodową za granicami Polski. Jednym z częstych kierunków jest nasz zachodni sąsiad- Niemcy.
Jak wygląda niemiecki rynek pracy? Jak szukać pracy w Niemczech? Na te i inne pytania postaramy poniżej odpowiedzieć.

Dla wielu obcokrajowców Niemcy posiadają wspaniałe warunki pracy. Jest tak rzeczywiście, jako że niemieccy pracownicy cieszą się jednymi z najwyższych płac na świecie, przychylną polityką państwa, a w niektórych gałęziach przemysłu godziny pracy zostały ograniczone do 35 godzin tygodniowo, przy 30 dniach wolnych od pracy rocznie...

dla absolwentów uczelni wyższych!

Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” i Organizacja Pracodawcy Lubelszczyzny „Lewiatan” w ramach projektu „Istotne kompetencje w poszukiwaniu zatrudnienia” opracowali Kwestionariusz Istotnych Kompetencji w Poszukiwaniu Zatrudnienia (KIK-PZ). Został on przygotowany dla absolwentów studiów wyższych, którzy w okresie do 12 miesięcy od ich ukończenia poszukują pracy.

Biorąc udział w badaniu, po udzieleniu odpowiedzi na poszczególne pozycje testowe, otrzyma Pani/Pan informację zwrotną na temat poziomu swoich kompetencji, istotnych w poszukiwaniu zatrudnienia.

sytuacja na brytyjskim rynku pracy
Wielu naszych rodaków myśli o wyjeździe z Polski i związaniu swojej kariery zawodowej z innym krajem. Jednym z popularniejszych kierunków jest Wielka Brytania. Warto więc bliżej poznać aktualną sytuację na brytyjskim rynku pracy.
Gdzie najłatwiej będzie o pracę, kogo czekają podwyżki, a kto powinien zastanowić się nad zmianą zawodu? Przyglądamy się brytyjskiemu rynkowi pracy.
Informator o szkołach ponadgimnazjalnych 2015/2016
Drodzy Gimnazjaliści!

W zakładce 'Informatory" jest już dostępny Informator o szkołach ponadgimnazjalnych.
Życzymy miłej i owocnej lektury!

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadpodstawowych
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Przydatne linki
· Szkoły ponadpodstawowe
· Statystyki chętnych w naborze do szkół ponadpodstawowych
Co musi wiedzieć każdy ósmoklasista?
· Harmonogram rekrutacji
· Kalkulator punktów
· Czynniki trafnego wyboru zawodu
· Strona naboru elektronicznego Vulcan
· Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych - prezentacja
Padlet
· Padlet szkoła podstawowa
· Padlet liceum ogólnokształcące
· Padlet technikum i szkoła branżowa
Dla Maturzystów
Informatory o szkołach wyższych
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 49,429,610 Unikalnych wizyt