Wrzesień 18 2021 12:40:04
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Dokumenty do pobrania
· Kontakt
· Klauzula informacyjna RODO

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Kto nie musi zdawać matury w 2021, żeby dostać się na studia? Lista olimpiad przedmiotowych

Do egzaminu maturalnego muszą podejść wszyscy, którzy chcą dostać się na studia? Niekoniecznie! Ci, którzy starali się bardziej niż reszta uczniów podczas nauki w liceum czy technikum mogą liczyć na specjalne przywileje nie tylko na egzaminie maturalnym, ale także podczas rekrutacji na studia. Dlaczego warto być laureatem lub finalistą przedmiotowych olimpiad dla szkół ponadgimnazjalnych?

Prognoza zapotrzebowania na pracowników/szkolnictwo branżowe

Obwieszczenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 stycznia 2021 r. w sprawie prognozy zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.

Padlet

Jesteś uczniem klasy VIII szkoły podstawowej? Przed Tobą pierwsza, poważna decyzja życiowa? Ta strona jest dla Ciebie!

Padlet – doradztwo zawodowe – niezbędnik dla uczniów szkół podstawowych”

Jaki zawód wybrać? Trudne pytanie, a odpowiedź może być zaskakująca. Sprawdź dlaczego lepiej nie kierować się swoją pasją.

Jaka praca jest dla ciebie najlepsza? Zastanawiasz się: „jaka praca do mnie pasuje?”. Wybrać etat czy już teraz zacząć sprawdzać jak założyć firmę jednoosobową? Wybrać drogę rodziców, którzy pracowali przez całe życie w jednej firmie czy raczej szlak, który przetarł Steve Jobs? Dobrze, a czy jesteś gotowy na szczerą odpowiedź?

Jaka praca jest dla mnie, to źle zadane pytanie.

Jaki zawód wybrać?


Kampania społeczna "Poznaj moc zawodowca" z Cyber Marianem!

Szanowni Państwo!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w ramach prowadzonej kampanii społecznej “Poznaj MOC Zawodowca!” w okresie od stycznia do marca 2021 roku publikowane będą, na kanale Youtube, Facebook i Instagram, filmy z udziałem Ambasadora kampanii - Cyber Marianem.

Materiały przedstawiać będą w ciekawy i zaskakujący sposób wizję świata pozbawionego zawodowców / specjalistów w swoich dziedzinach, np. fryzjerów, kucharzy czy mechaników.

Zapraszamy do oglądania filmów oraz odwiedzania portali społecznościowych dedykowanych kampanii społecznej, której celem jest promowanie kształcenia w szkołach branżowych i technicznych.

Terminy postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022
Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Harmonogram postępowania rekrutacyjnego dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym  terminu wydania zaświadczenia o wynikach tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.
Terminy postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do publicznych szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia i szkół dla dorosłych na rok szkolny 2021/2022
  • Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na terenie województwa śląskiego, w tym terminy składania dokumentów na semestr pierwszy klasy pierwszej publicznych branżowych szkół II stopnia oraz na semestr pierwszy klasy pierwszej publicznych szkół policealnych na rok szkolny 2021/2022 – załącznik nr 1 (Tabela 1 i 2)
  • Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na terenie województwa śląskiego, w tym terminy składania dokumentów do publicznej szkoły podstawowej dla dorosłych i na semestr pierwszy klasy pierwszej publicznego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych na rok szkolny 2021/2022r. – załącznik nr 2 (Tabela 1 i 2)

Najlepsze licea i technika- ranking
Już jest najnowszy Ranking  Liceów i Techników 2021!
Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Ministerstwo Edukacji i Nauki przypomina, że zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego nie potwierdza kwalifikacji zawodowych. Urzędowym dokumentem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych jest certyfikat kwalifikacji zawodowej wydany przez okręgową komisję egzaminacyjną osobie, która zdała egzamin zawodowy.
Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadpodstawowych
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Przydatne linki
· Szkoły ponadpodstawowe
· Statystyki chętnych w naborze do szkół ponadpodstawowych
Co musi wiedzieć każdy ósmoklasista?
· Harmonogram rekrutacji
· Kalkulator punktów
· Czynniki trafnego wyboru zawodu
· Strona naboru elektronicznego Vulcan
· Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych - prezentacja
Padlet
· Padlet szkoła podstawowa
· Padlet liceum ogólnokształcące
· Padlet technikum i szkoła branżowa
Dla Maturzystów
Informatory o szkołach wyższych
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.01 49,423,760 Unikalnych wizyt