Wrzesień 18 2021 13:45:54
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Dokumenty do pobrania
· Kontakt
· Klauzula informacyjna RODO

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Zmiany na egzaminie ósmoklasisty i egzaminie maturalnym w 2021 r.
W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Mamy opracowaną propozycję wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, którą chcemy teraz poddać publicznej dyskusji. Zmianie powinny ulec również arkusze egzaminacyjne, chcemy pokazać na czym te zmiany będą polegały. Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym można spokojnie przygotować się do egzaminów.

Zawody przyszłości 2020-2030

Zawody, na które jest i będzie popyt

W jakich obszarach na pewno nie zabraknie pracy i można być pewnym, że nawet wiele lat po studiach będzie łatwo o pracę?

Dress code w rekrutacji

Dbałość o ubiór w różnych sytuacjach zawodowych nie tylko tworzy spójny wizerunek, ale także potwierdza kompetencje. W trakcie spotkania z potencjalnym pracodawcą wskazuje, czy warto obdarzyć nas zaufaniem. Zasady, które obowiązują w etykiecie ubioru biznesowego, sprawdzają się również podczas rozmów kwalifikacyjnych. Wybierając garderobę z myślą o takich sytuacjach, warto pamiętać o trzech ważnych regułach elegancji: skromności, dostosowaniu do sytuacji i klasyce (która lepiej zdaje egzamin niż awangarda). Dotyczy to zarówno ubiorów kobiet, jak i mężczyzn...

Storytelling- co to takiego?
O storytellingu pisze niezwykle ciekawie Stanisław Czachorowski- profesor UWM. Co to takiego?

To nieustanna  gotowość na ciągłe uczenie się przez całe życie. W sumie to nic dziwnego, bo Homo sapiens od swojego zarania uczy się całe życie. Nigdy jednak wcześniej środowisko wokół niego tak szybko się nie zmieniało, wymuszając ciągle i głębokie zmiany w swoim sposobie życia i działania. Sprawcą tych zmian jest sam człowiek i jego kultura. Dotyczy to także komunikacji i przekazywania wiedzy jak i całego systemu edukacji, od przedszkola po uniwersytet.
Nauka w UK

Wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na podstawie Umowy Wyjścia wiąże się z rozpoczęciem obowiązywania od 1 lutego 2020 roku tak zwanego okresu przejściowego.
W czasie trwania okresu przejściowego regulacje/ zasady funkcjonowania w zakresie możliwości nauki w UK nie ulegną zmianie do końca grudnia 2020 roku.

Studia za granicą. Czy warto?

Studia za granicą - warunki przyjęcia

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej otworzyło nam drogę do nowych rynków pracy. Czy podobnie jest z aplikacją na studia? Otóż obywatele UE mają prawo studiować na dowolnej uczelni w krajach członkowskich – na takich samych zasadach, co rdzenni mieszkańcy danego państwa. Jednak należy pamiętać, że za granicą warunki przyjęcia mogą być całkowicie odmienne od obowiązujących w kraju pochodzenia przyszłego studenta. Uczelnie mają także prawo do poddania obcokrajowców egzaminom językowym. Państwa indywidualnie uznają poziom wykształcenia średniego (i np. licencjackiego). Trzeba więc być przygotowanym na to, że nasza matura nie będzie miała wszędzie takiej samej wagi...

Planowanie kariery zawodowej

Planowanie kariery – Czy mamy z tego jakieś korzyści?

Świadome planowanie kariery zawodowej może pomóc w osiągnięciu założonych przez nas celów. Kariera, rozumiana jako ścieżka rozwoju zawodowego, może przynieść wiele satysfakcji, jednak warto się zastanowić, co możemy zrobić, aby łatwiej było nam osiągnąć pewne jej etapy.

Dlaczego warto zaplanować swoją ścieżkę zawodową? Przede wszystkim pozwoli nam to na samodzielny wybór naszego rozwoju. Nie zostawiamy tego przypadkowi, dzięki czemu będziemy mieli realny wpływ na to, co stanie się w naszym życiu zawodowym. Oczywiście musimy pamiętać tutaj o pewnych nieprzewidzianych zdarzeniach losowych, które na pewno przydarzą się nam na tej drodze...

Nowoczesne CV na miarę 2020 roku

CV dlaczego jest tak ważne?

Profesjonalnie przygotowane Curriculum Vitae, nasz życiorys zawodowy, jest pierwszym krokiem do znalezienia pracy. Warto zadbać aby dobrze napisać CV, które zbuduje naszą markę (Personal Branding)

Zawód przyszłości- etyczny haker

Wielu osobom haker kojarzy się z kimś, kto narusza prawo, jest nastawiony na wyrządzanie możliwie największych szkód. Czy haker może być też normalnym zawodem?

Uważamy, że haker to fanatyk komputerowy, który włamuje się do systemów operacyjnych firm, instytucji, osób prywatnych i poprzez umiejętne manipulowanie programem komputerowym uzyskuje dostęp do cudzych informacji, wykorzystując to zazwyczaj dla zysków finansowych.

Wirusy krążące w sieci, łamanie haseł i zabezpieczeń, okradanie kont bankowych to najczęściej „robota" hakera. Haker musi posiadać szereg umiejętności, takich jak programowanie w różnych językach, znajomość systemów operacyjnych przeznaczonych dla komputerów pełniących rolę serwerów, budowanie stron WWW w HTML-u, pisanie, testowanie, usuwanie błędów w programach i wiele innych. Dla hakera istotne jest wyzwanie, pokonanie trudności i kolejnych przeszkód...

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadpodstawowych
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Przydatne linki
· Szkoły ponadpodstawowe
· Statystyki chętnych w naborze do szkół ponadpodstawowych
Co musi wiedzieć każdy ósmoklasista?
· Harmonogram rekrutacji
· Kalkulator punktów
· Czynniki trafnego wyboru zawodu
· Strona naboru elektronicznego Vulcan
· Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych - prezentacja
Padlet
· Padlet szkoła podstawowa
· Padlet liceum ogólnokształcące
· Padlet technikum i szkoła branżowa
Dla Maturzystów
Informatory o szkołach wyższych
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 49,428,404 Unikalnych wizyt