Maj 22 2018 00:45:05
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Dokumenty do pobrania
· Formularz kontaktowy
· Kontakt

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Zawód: tester gier.
Diablo przeszedłeś trzy razy, w Warcrafta grasz od dziecka, a Dead Island nie ma przed Tobą tajemnic? Zdobycie kolejnego levela jest dla Ciebie ważną częścią dnia, a Twoi znajomi mają większą szansę spotkać Cię na Steamie niż w realu? Jeśli w dodatku błędy w najbardziej znanych RPG-ach wymieniasz nawet obudzony w środku nocy to powinieneś spróbować swoich sił jako tester gier. Połączenie pasji z pracą zarobkową wydaje się być rozwiązaniem marzeń, jednak życie testera nie jest tak różowe, jak może się wydawać...
Dlaczego NIE powinieneś iść na studia!
W internecie można znaleźć setki lub nawet tysiące poradników dotyczących wyboru studiów, których autorzy przekonują, że na studia powinni pójść wszyscy. Fakt, studia pozwalają nam na zdobycie gruntownej wiedzy i konkretnych, praktycznych umiejętności, ale czy to na pewno świetny wybór dla każdego? Kto nie powinien iść na studia? Jakie są inne ścieżki rozwoju zawodowego? Zobaczmy...
Ranking Liceów i Techników 2018

10 stycznia w samo południe we wspaniałej Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zostały ogłoszone wyniki XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Jak co roku, było to prawdziwe święto polskiej edukacji, na które przybyli dyrektorze, nauczyciele i uczniowie z ponad 50 najlepszych liceów i techników z całej Polski...

Startujesz na ambitny kierunek? Opracuj plan B!
„Dostanę się na ten kierunek lub zginę, próbując” – skądś to znasz, prawda? Determinacja w zdobyciu odpowiedniej liczby punktów na maturze jest dobra, warto jednak mieć na uwadze, że coś może pójść nie po twojej myśli. Czasami więc dobrze mieć w zanadrzu jeszcze kilka pomysłów na swój dalszy rozwój. Jak opracować plan B i wciąż być zadowolonym?
Pasja prawdziwą drogą do sukcesu!
Co robić po studiach? Co zrobić ze swoim życiem? Co robić w przyszłości? To są pytania, które nurtują wiele osób kończących szkołę. Są one nieuniknione, ponieważ każdego dotykają pewne wątpliwości. Można je rozwiać, ale nie jest to proste, gdyż każdy jest innym człowiekiem i myśli inaczej. Warto jednak pomyśleć o konkretnym ukierunkowaniu własnej przyszłości...
TOP 6 umiejętności w 20018 roku!

Programowanie, kompetencje cyfrowe, języki obce, prawo jazdy i samoorganizacja - to umiejętności, które można nabyć w ciągu zaledwie kilku miesięcy, a zdecydowanie podniosą kompetencje zawodowe. Zacznij uczyć się już dziś, a w 2018 roku możesz liczyć na awans w pracy.

Rada dla tych, którzy chcieliby więcej zarabiać, dostać podwyżkę lub po prostu stać się bardziej konkurencyjnymi na rynku pracy - czas na zdobycie nowych umiejętności. Przed końcem roku dobrze jest rozważyć dodatkowe szkolenia, aby w ciągu kilku miesięcy zyskać nową wiedzę i więcej argumentów w rozmowach o podwyżce. Można również samemu wykazać się inicjatywą - zasugerować pracodawcy chęć udziału w szkoleniu. Oto 6 umiejętności, których nabycie nie zajmie więcej niż 6 miesięcy, a które wniosą nową wartość do firmy...

Kierunki studiów dla miłośników zwierząt.
Chyba nie ma na świecie osoby, która w ogóle nie lubiłaby zwierząt. Prawie każdy znajdzie dla siebie jakiś gatunek, za którym przepada najbardziej oraz przeciwnie. Są jednak ludzie, jakim nie robi różnicy wygląd, zapach, a także przysposobienie zwierzęcia do człowieka. Oni po prostu kochają te stworzenia i chcą z nimi wiązać swoją przyszłość. Nie jest to jednak proste, alew dzisiejszych czasach można już studiować w tej dziedzinie. Poznajmy kierunki dla osób, które kochają zwierzęta.
Jak uczyć się języka angielskiego, żeby się nauczyć?

Język Szekspira przestał być atutem na rynku pracy. Dziś to umiejętność oczywista – taka, jak obsługa komputera. Co więcej – możesz mieć pewność, że Twój przyszły pracodawca zweryfikuje Twoją znajomość języka - badania dowodzą, że czyni tak 97 proc. rekrutujących. W jaki sposób nauczyć się języka? Jaką metodę wybrać? Jak znajomość tę obiektywnie potwierdzić?

Istnieje wiele różnorodnych metod uczenia się języka – i nieustannie są one doskonalone.

Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych

W związku  z organizacją, podobnie jak w latach ubiegłych,  Tygodnia Lokalnych Branż Zawodowych w dniach od 27.11.2017 do 01.12.2017r. w Częstochowie, zapraszamy na spotkanie szkolnych koordynatorów ( przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych) tego przedsięwzięcia.

Spotkanie, odbędzie się  17.10.2016r.  (wtorek) o godz. 12.00, sala nr 9  w Centrum Informacji Zawodowej SPPP w Częstochowie. Na spotkaniu koordynatorzy zostaną zapoznani z zasadami uczestnictwa szkoły w TLBZ.

Adresatami TLBZ uczniowie gimnazjów, którym realizowane działania mają dostarczyć wiedzy na temat zawodów, edukacji zawodowej oraz pozytywnych przykładów rozwoju zawodowego w lokalnym środowisku - ma być to dla nich inspiracją do  bardziej przemyślanych i trafnych wyborów ścieżek kariery edukacyjnej.

Przedsięwzięcie zakłada prezentacje lokalnych branż i zawodów w następujących   formach:

  1. Krótkie prezentacje filmowe branż i zawodów,
  1. Aktywne formy prezentacji czynności zawodowych przedstawione przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych,
  2. Pokazy czynności zawodowych na stanowiskach pracy w przedsiębiorstwach i firmach,
  3. Ćwiczenia praktyczne dla uczniów gimnazjów,
  4. Informacje o ścieżkach edukacyjnych prowadzących do zawodów,
  5. Informacje o rynku pracy w branżach, zawodach,
  6. Informacje o szkołach kształcących w zawodach.

Prezentacje branż i zawodów będą odbywać się w postaci otwartych spotkań dla gimnazjalistów na terenie firm, przedsiębiorstw,  placówek oświatowych oraz sal w Częstochowskim Parku Przemysłowym.

Harmonogram:

28-29.11.2017- Branża usług osobistych, Branża gastronomiczna.

30.11.2017- Branża usług IT, Branża mechaniczna, Branża elektryczno-elektroniczna, Branża kształtowania śrtodowiska, Branża lotnicza.

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadgimnazjalnych 2017
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Charakterystyki zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadgimnazjalne
· Wykaz szkół i placówek
· Wybierz studia
· Archiwum
Co dalej po gimnazjum?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
SYSTEM DORADZTWA
- Konferencja 25.09.2015r.
- Warsztaty 28.09.2015r.
- Zasady tworzenia WSDZ
- Materiały po spotkaniu z doradcami zawodowymi - 15.12.2015 r.
- Przykłady dobrych praktyk
- Szkolenie 26.04.2016r.
- Wokół Przyszłości Zawodowej uczniów - enauczanie
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 5,614,447 Unikalnych wizyt