Luty 18 2020 01:26:36
ZPP-P w Częstochowie
Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Kadra
· Poradnictwo zawodowe
· Badania i opinie
· Testy
· Dokumenty do pobrania
· Formularz kontaktowy
· Kontakt
· Klauzula informacyjna RODO

· Szukaj
Wiadomość

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
 
Boże Narodzenie
Świąt pełnych radości, ciepła i niepowtarzalnej, rodzinnej atmosfery, a także pomyślności i samych sukcesów w Nowym 2020 Roku !
Zawód: stewardessa

Z pewnością ten zawód wzbudza ciekawość. Co zrobić, by rozpocząć taką pracę? Jak zostać stewardessą lub stewardem? Choć ten zawód kojarzy się głównie z kobietami, w liniach lotniczych zatrudniani są również mężczyźni. Wymagania są jednak ściśle określone, a proces rekrutacji długi.

Rankingi uczelni wyższych
Podczas licznych spotkań z uczniami liceum i technikum często słyszymy pytania o poziom konkretnej uczelni wyższej czy też poziom na konkretnym kierunku studiów. Takie informacje znajdziecie w jednym miejscu i warto z nich skorzystać! Można bowiem sprawdzić zarówno ranking szkół wyższch jak i ranking kierunków studiów.
Znajdziecie tu szczegółowe rankingi uczelni akademickich, niepublicznych, wyższych szkół zawodowych jak mi rankingi poszczególnych kierunków. Dla ciekawskich jest też dostępna zastosowana metodologia.
Security Engineer- opis zawodu

Security Engineer to stanowisko, na którym pracownik jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo funkcjonujących w danej firmie czy instytucji sieci zawierające ważne z jej punktu widzenia dane. W razie potrzeby reaguje na występujące zagrożenia i przeciwdziała ewentualnym skutkom awarii czy włamania. Regularnie przeprowadza audyty bezpieczeństwa istniejących aplikacji czy serwisów i kontroluje czy działają one zgodnie z przyjętymi standardami. Opracowuje konfiguracje dla systemów IT pod kątem ich bezpieczeństwa, wdraża nowe rozwiązania, a wcześniej przeprowadza testy ich sprawności. Udziela także profesjonalnych porad w tym zakresie. Po zakończeniu projektu swoją pracę dokumentuje poprzez raporty i inną dokumentację techniczną...

Zawody przyszłości. Czy roboty zabiorą nam pracę?

Roboty czyhają, by pozbawić nas pracy. Słyszymy o tym od dawna. W ciągu najbliższych 10-15 lat, 12 proc. miejsc pracy w USA zostanie zastąpionych przez maszyny.Jednak nie wszystko stracone. Rozwój nowych technologii przyczyni się do powstania 21 mln nowych miejsc pracy.Jakie zawody pojawią się nadchodzących latach?Niektóre opisy stanowisk brzmią jak żywcem wyjęte z działu HR w firmach przyszłości. Czasami trzeba sporo wyobraźni, by uzmysłowić sobie, jak praca na nich będzie wyglądała.

Oto wybrane nowe zawody, które będą istnieć w przyszłości:

Jak zostać projektantką mody, projektantem mody

Osoba, która chce zostać projektantem mody może rozpocząć edukację już na etapie szkoły średniej wybierając odpowiedni profil. Istnieją placówki oferujące kierunek: kreowanie ubioru, które łączą w sobie funkcję technikum odzieżowego i liceum plastycznego. Z powodzeniem jednak można uczyć się również w jednym z dwóch ostatnich typów szkół.

Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych 2019

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych - Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie po raz kolejny organizuje Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych.

Tej imprezy nie trzeba specjalnie już reklamować. Na stałe zagościła w kalendarzach wszystkich tych, którym zależy na tym, aby młodzi ludzie w pełni świadomie dokonywali wyboru swojej drogi zawodowej. Dla uczniów jest to okazja to poznania oferty edukacyjnej szkół uczących zawodów jak i samych zawodów.

W tym roku odbędzie się on w dniach od 25.11.2019r. do 29.11.2019r.

Wirtualny Salon Edukacyjny
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

To dla Was ruszył na Facebooku Wirtualny Salon Edukacyjny! Strona zawiera informacje przydatne podczas podejmowania decyzji co do wyboru szkoły czy zawodu. Zapraszamy!
Ranking najpopularniejszych kierunków studiów w roku akademickim 2018/2019

Ponad 416 tys. studentów rozpoczęło w roku akademickim 2018/2019 studia. Jakie kierunek najchętniej wybierali kandydaci? Tak samo jak w roku poprzednim, największą popularnością cieszyły się informatyka, zarządzanie i psychologia. Pierwszą piątkę szczególnie chętnie wybieranych kierunków zamykają ekonomia i prawo.

Spośród 416 153 osób przyjętych na studia (pierwszego i drugiego stopnia, a także jednolite studia magisterskie) ponad sto tysięcy osób zdecydowało się na naukę w niepublicznych szkołach wyższych.

Bank informacji
· Limity punktowe do szkół ponadpodstawowych
· Informatory
· Informacje o zawodach
· Kierunki i specjalności szkolnictwa wyższego
· Charakterystyki oraz ścieżki dojścia do niektórych zawodów
· Charakterystyki zawodów
· Przydatne linki
· Szkoły ponadpodstawowe
· Wybierz studia
· Statystyki
· Archiwum
Co dalej po szkole podstawowej?
Czynniki trafnego wyboru zawodu
Dla Maturzystów
Studia - wszystko co trzeba wiedzieć
Projekty i przedsięwzięcia
Projekty i przedsięwzięcia
SYSTEM DORADZTWA
- Konferencja 25.09.2015r.
- Warsztaty 28.09.2015r.
- Zasady tworzenia WSDZ
- Materiały po spotkaniu z doradcami zawodowymi - 15.12.2015 r.
- Przykłady dobrych praktyk
- Szkolenie 26.04.2016r.
- Wokół Przyszłości Zawodowej uczniów - enauczanie
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Ankieta
Co sądzisz o nowej stronie?

Jest OK

Wymaga dopracowania

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 16,757,177 Unikalnych wizyt