Tydzień Lokalnych Branż Zawodowych
Dodane przez anetas dnia Październik 13 2017 08:31:42

W związku  z organizacją, podobnie jak w latach ubiegłych,  Tygodnia Lokalnych Branż Zawodowych w dniach od 27.11.2017 do 01.12.2017r. w Częstochowie, zapraszamy na spotkanie szkolnych koordynatorów ( przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych) tego przedsięwzięcia.

Spotkanie, odbędzie się  17.10.2016r.  (wtorek) o godz. 12.00, sala nr 9  w Centrum Informacji Zawodowej SPPP w Częstochowie. Na spotkaniu koordynatorzy zostaną zapoznani z zasadami uczestnictwa szkoły w TLBZ.

Adresatami TLBZ uczniowie gimnazjów, którym realizowane działania mają dostarczyć wiedzy na temat zawodów, edukacji zawodowej oraz pozytywnych przykładów rozwoju zawodowego w lokalnym środowisku - ma być to dla nich inspiracją do  bardziej przemyślanych i trafnych wyborów ścieżek kariery edukacyjnej.

Przedsięwzięcie zakłada prezentacje lokalnych branż i zawodów w następujących   formach:

  1. Krótkie prezentacje filmowe branż i zawodów,
  1. Aktywne formy prezentacji czynności zawodowych przedstawione przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych,
  2. Pokazy czynności zawodowych na stanowiskach pracy w przedsiębiorstwach i firmach,
  3. Ćwiczenia praktyczne dla uczniów gimnazjów,
  4. Informacje o ścieżkach edukacyjnych prowadzących do zawodów,
  5. Informacje o rynku pracy w branżach, zawodach,
  6. Informacje o szkołach kształcących w zawodach.

Prezentacje branż i zawodów będą odbywać się w postaci otwartych spotkań dla gimnazjalistów na terenie firm, przedsiębiorstw,  placówek oświatowych oraz sal w Częstochowskim Parku Przemysłowym.

Harmonogram:

28-29.11.2017- Branża usług osobistych, Branża gastronomiczna.

30.11.2017- Branża usług IT, Branża mechaniczna, Branża elektryczno-elektroniczna, Branża kształtowania śrtodowiska, Branża lotnicza.