Zaplanuj swoją przyszłość!

Decyzja o wyborze studiów należy do najważniejszych w życiu. Podążać za pasją i zainteresowaniami czy kierować się chłodną kalkulacją? Zostać w rodzinnym domu czy wyjechać do innego miasta?

Żeby ułatwić Wam dokonanie właściwego wyboru, jako Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło portal studia.gov.pl – jedyny tak obszerny zbiór sprawdzonych informacji.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, wejdź na studia.gov.pl i sprawdź ranking „Top 10: najpopularniejsze kierunki studiów”. Niekwestionowanym liderem jest wciąż informatyka, ale dalsze pozycje kryją niespodzianki...

Nowocześnie i prosto

Studia.gov.pl to nowoczesny i prosty w obsłudze przewodnik stworzony z myślą właśnie o Was – kandydatach na studia, studentach i doktorantach. Zawiera szczegółowe informacje o ofercie polskich uczelni i jakości kształcenia na poszczególnych kierunkach.

Na portal składają się: wyszukiwarka kierunków – Wybierz Studia, aktualne rankingi ich popularności, zbiór najważniejszych informacji o studiowaniu i szkołach doktorskich.

W Aktualnościach zawsze znajdziesz najnowsze informacje z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Co konkretnie? Między innymi praktyczne i wiarygodne wskazówki, jak sobie radzić w czasie epidemii koronawirusa –rozwiązania usprawniające funkcjonowanie uczelni i naukę, ułatwienia w spłacie kredytów studenckich czy informacje o pomocy psychologicznej online. Jeśli jesteś doktorantem, na pewno zainteresuje Cię nabór wniosków do programu „Doktorat wdrożeniowy” – możesz otrzymać podwójne wynagrodzenie!

ELA – sprawdź, ile zarobisz

Na portalu studia.gov.pl możecie także sprawdzić, ile zarabiają absolwenci poszczególnych kierunków. Umożliwi Wam to ELA. To system, który generuje raporty-przewodniki ze wszystkich uczelni w kraju. Gromadzi aktualizowane co roku dane o zawodowych losach absolwentów polskich szkół wyższych – dzięki czemu wiadomo, ile zarabiają, jak długo po studiach szukają pracy i ilu wśród nich jest bezrobotnych.

Dzięki ELA dowiesz się, że obecnie w czołówce kierunków o najwyższych zarobkach dominują kierunki ściśle związane z informatyką, ale np. w dziedzinie nauk humanistycznych najlepiej zarabiają absolwenci europeistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Komu nie grozi bezrobocie? Absolwentom medycyny i stomatologii!

A już 3 czerwca… Studia 2020

Już 3 czerwca na portalu ogólnopolski internetowy Dzień Maturzysty, przygotowany wspólnie z Okręgowymi Komisjami Egzaminacyjnymi. To początek interaktywnej kampanii informacyjnej Studia 2020.