Kierunkowskaz Kariery
Dodane przez anetas dnia Czerwiec 15 2020 09:52:56
Od 20 lat w czerwcu maturzyści byli już po egzaminach i czekając na świadectwa dojrzałości, podejmowali decyzje dotyczące strategii rekrutacji na studia. W roku pandemii, maturalny maraton dopiero się rozpoczął, po wielu tygodniach izolacji i nauki zdalnej. Ten rocznik młodych ludzi zdecydowanie zasługuje na pomoc przy wyborze kierunku studiów i uczelni!

Treść rozszerzona

Dla wszystkich, którzy 8 czerwca 2020 roku przystąpili do egzaminu maturalnego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy przygotowały Kierunkowskaz Kariery - cykl wydarzeń online ułatwiających podjęcie decyzji o wyborze kierunku i uczelni, które odbędą się od 22 do 26 czerwca na platformie studia.gov.pl.

Jakie kierunki dają najlepsze perspektywy zatrudnienia i są „wirusoodporne”? Kogo poszukują pracodawcy? Co zawiera program studiów, jak można go wzbogacić czy zmodyfikować? To jedne z wielu pytań, na które odpowiedzą prowadzący Kierunkowskazu Kariery. Podczas 5-dniowego cyklu spotkań kandydaci na studia będą mogli poznać: 22 czerwca - kierunki humanistyczne, 23 czerwca – kierunki techniczne, 24 czerwca - kierunki medyczne, 25 czerwca - kierunki społeczne i ekonomiczne, a 26 czerwca - kierunki ścisłe, przyrodnicze, rolnicze.

Wszystkie części Kierunkowskazu Kariery będą się rozpoczynać o 14.00 i trwać do 17.00. Uczestnicy spotkają się ze studentami i wykładowcami, odwiedzą wirtualne stoiska uczelni, na których można pobrać materiały informacyjne i porozmawiać z pracownikami, posłuchają wykładów, debat i prezentacji na temat najciekawszych kierunków. W programie są także rozmowy z ekspertami rynku pracy i absolwentami poszczególnych kierunków, którzy już pracują w wybranych zawodach.

Spotkania wspierające tegoroczną rekrutację na studia odbędą się także w lipcu (od 7 do 10) i we wrześniu, w formule giełdy wolnych miejsc. Organizatorzy akcji Studia 2020 – MNiSW i Perspektywy – zamierzają je prowadzić tak długo, aż wszyscy maturzyści 2020 znajdą swoje miejsca na uczelniach.