Jak dobrze zacząć rok szkolny? 5 sprawdzonych pomysłów
Dodane przez anetas dnia Sierpień 28 2020 14:32:50

Jeszcze żyjesz wakacjami, ale w głowie pojawia się już myśl, że za chwilę pierwszy dzień szkoły? Będzie dobrze! Zwłaszcza, jeśli sprawdzisz dobre sposoby na łatwy powrót do szkoły po wakacjach...


Treść rozszerzona

Zbuduj rytm

Nauka w szkole ma swój rytm. Znasz plan lekcji, który powtarza się co tydzień. Jesteś w stanie przewidzieć, ile czasu będziesz musiał poświęcić na odrobienie prac domowych i naukę. Wykorzystaj tę wiedzę do zaplanowania sobie pracy związanej ze szkołą – wypracuj swój własny rytm!

Skoro o rytmie mowa. Jeśli w wakacje częściej zdarzały ci się zarwane nocki i spanie do południa, spróbuj kilka dni przed początkiem szkoły przestawić się na poranne wstawanie. Kiedy się do tego przyzwyczaisz, łatwiej będzie przetrwać pierwsze dni września.

Nie pozwól na nawarstwianie

Odkładanie na później nie jest dobrym rozwiązaniem. Systematyczność ma duże znaczenie. Dzięki temu mniejszym nakładem sił jesteś w stanie uporać się z codziennymi zadaniami. Chyba lepiej poświęcić codziennie mniej czasu na zrobienie tego, co trzeba, niż później kilka godzin robić wszystko naraz. Zgadzasz się?

Dzięki regularności nie będą zbierały się zaległości – tak może brzmieć twoje motto na nowy rok szkolny!

Słuchaj uważnie

Wykorzystaj czas spędzony w szkole. Postaraj się słuchać uważnie tego, co mówi nauczyciel. Im więcej zapamiętasz z lekcji, tym mniej czasu będziesz musiał poświęcić na naukę w domu.

Znajdź swoje sposoby na odstresowanie „tu i teraz”

Jeśli natłok spraw nie pozwala ci normalnie funkcjonować, wypróbuj proste metody na odstresowanie. Możesz uprawiać sport, słuchać muzyki, pójść na spacer.

Nie bój się zdalnego nauczania

Przez obecną sytuację wiele osób obawia się, że po jakimś czasie od rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie znowu będą zmuszeni do zdalnej nauki w domu.

Nie martw się tym na zapas! Skup się na obecnej możliwości normalnej nauki w szkole. Fakt – przez pandemię nigdy nie wiadomo, ile taka normalność potrwa, dlatego czerp z niej, ile się da. Nie pozwól sobie na zaległości, a jeśli znów będzie trzeba uczyć się w domu – wtedy na pewno łatwiej będzie się zorganizować. Masz już przecież doświadczenie i wiesz, jak się do tego przygotować.