Ogólnopolski Dzień Otwarty online pod hasłem Kierunki przyszłości 2021.
Dodane przez anetas dnia Kwiecień 13 2021 10:11:50

22 kwietnia: 20 uczelni organizuje wspólnie Ogólnopolski Dzień Otwarty online pod hasłem Kierunki przyszłości 2021.

Gdy teraźniejszość i przyszłość są niepewne, decydując się na wybór studiów, najlepiej jest szukać kierunków opartych na solidnym fundamencie wiedzy, otwierających różnorodne możliwości zawodowe, a przede wszystkim kształcących kompetencje poszukiwane w czasach kryzysu, czyli: kreatywność, niezależność myślenia, inicjatywność, elastyczność czy zdolność podejmowania ryzyka. Innymi słowy: studiów przyszłości! A właśnie takie kierunki studiów oferuje 20 znakomitych polskich uczelni technicznych i wydziałów nauk ścisłych, które już 22 kwietnia zaprezentują się w czasie Ogólnopolskiego Dnia Otwartego dla Dziewczyn Kierunki przyszłości 2021.


Treść rozszerzona

– W tym roku na akcję zapraszamy wirtualnie, by licealistki i „technikalistki”, ale też wszyscy licealiści i maturzyści mogli poznać kierunki przyszłości przed ostateczną decyzją o wyborze studiów – tłumaczy dr Bianka Siwińska, szefowa Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Fundacja wspólnie z Konferencją Rektorów Uczelni Technicznych od lat wspierają licealistki i uczennice techników w wyborze studiów na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych, organizując co roku na wiosnę pionierską i innowacyjną akcję Dziewczyny na Politechniki! oraz jej młodszą siostrę Dziewczyny do Ścisłych! Tegoroczne wydarzenie, Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn, jest otwarte dla wszystkich maturzystów, bo przeprowadzone zostanie online, a jego hasłem przewodnim będą „Kierunki przyszłości”.

– Pragniemy zainspirować młodych ludzi do wyboru studiów, które pozwolą im zdobyć zawód nie tylko zawsze poszukiwany na rynku, kluczowy dla gospodarki i mający wpływ na przyszłość świata, ale i umożliwiający świadczenie pracy zdalnie oraz łączący twardą wiedzę z kompetencjami przyszłości. Innymi słowy: zawód odporny na kryzysy takie jak choćby trwająca od roku pandemia – mówi dr Siwińska.

W czasie tegorocznej kampanii informacyjnej Dziewczyny na Politechniki!Dziewczyny do Ścisłych! na uczestników akcji czeka szereg różnorodnych modułów programowych przygotowanych na platformie https://online.dziewczynynapolitechniki.pl/. W szczegółach w ramach wydarzenia będą dostępne:

Więcej na temat wydarzenia i rejestracja: https://online.dziewczynynapolitechniki.pl/.

Zapraszamy 22 kwietnia w godzinach 12.00 – 18.00 do dołączania.

Zainspiruj się online!